Žlto-modrí zdolali doma Podbrezovú 3:0, opäť dvojgólový Medved!

• 10.08.2024

Futbalisti košického FC zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 3. kola Niké ligy doma nad Podbrezovou 3:0, keď týmto rozdielom viedli už do prestávky po dvoch góloch kanoniera Žana Medveda a jednom Giannisa Niarchosa. Žlto-modrí sa najbližšie predstavia v sobotu 17. augusta 2024 o 18.00 hod. v súboji 4. kola v Bratislave, kde nastúpia proti Slovanu. Doma ich najbližšie uvidíme o týždeň neskôr, v sobotu 24. augusta 2024 o 18.00 hod. privítajú nováčika z Komárna.

Tréner Gergely Geri urobil oproti predošlému súboju s Trenčínom v základnej zostave dve zmeny. Zraneného Gorosita nahradil na stopérskom poste Jakubko a namiesto Takáča hral od začiatku v útoku Niarchos.

Žlto-modrí začali zhurta, už po pár desiatkach sekúnd sa dostal do úniku po ľavej strane Bokros, strieľaným centrom hľadal nabiehajúceho Fabiša, ale ten vo vkĺzačke loptu tesne minul! V 4. minúte najprv získal loptu Gallovič, uvoľnil M. Faška, ale jeho strelu obrana hostí zblokovala na roh. Ten zahrával z pravej strany Fabiš, na jeho center si najlepšie naskočil Medved a hlavou pod brvno otvoril skóre - 1:0! Podbrezová potom zvýšila v snahe vyrovnať, ale boli to opäť Košičania, kto mohol skórovať. Gallovič získal v 18. minúte loptu a peknou „obaľovačkou“ mieril k žrdi, no brankár Danko jeho strelu mieriacu do brány končekmi prstov vyškriabal. V 21. minúte podnikli žlto-modrí ďalšiu kontru, na konci ktorej bol center Bokrosa a hlavička osamoteného Niarchosa tesne vedľa žrde podbrezovskej brány... O štyri minúty prvýkrát prehovorili v ofenzíve aj hostia, Sannusi získal loptu od Galoviča, uvoľnil Galčíka, ktorého prízemná ľavačka našla pripraveného brankára Šípoša. V 29. minúte tribúny burácali znovu, Kružlaik z vlastnej polovice našiel v strede poľa M. Faška, ten uvoľnil do úniku Medveda, ktorý potvrdil skvelú streleckú formu a svojim štvrtým gólom v sezóne zvýšil už na 2:0! To však nebolo z excelentného prvého polčasu všetko, v 38. minúte získal loptu Gallovič, ešte na vlastnej polovici poslal do brejku Niarchosa, ktorý svoje sólo zakončil strelou k žrdi - 3:0!

V 48. minúte Sanusi prenikol do pokutového územia domácich, spätne našiel Talakova, ktorý strelou z prvej poriadne natiahol brankára Šípoša. V 56. minúte rozohrali roh na krátko Fabišs Faškom, ktorého center sa po skrumáži odrazil k Niarchosovi a jeho zakončenie zblízka kryl brankár Danko! V 61. minúte opäť prenikol po ľavej strane Sanusi, jeho strela našla brankára Šípoša pripraveného. V 66. minúte po centri z pravej strany sa ocitol v dobrom zakončení hosťujúci Depetris a jeho hlavička zblízka „lízla“ žrď košickej brány! Podbrezová v snahe vyrovnať bola v ofenzíve aktívna a ďalšiu možnosť mala v 71. minúte po koncovke striedajúceho Grešáka. V 75. minúte centroval z ľavej strany Yirajang, našiel hlavu Deptrisa, ktorého zakončenie hlavou zblízka skvele vychytal Šípoš! V 82. minúte sa pripomenuli aj žlto-modrí, po faule na M. Faška zahrával štandardnú situáciu Fabiš, jeho center pristál na hlave Medveda, ktorý mieril nad. V záverečných minútach sa už nič podstatné neudialo, a tak si FC Košice pripísal na konto prvé víťazstvo v tejto sezóne!

Štatistika

FC Košice - Podbrezová 3:0 (3:0)

Góly: 4. Medved, 29. Medved, 38. Niarchos. ŽK: Krivák, Jones. Rozhodovali: Kráľovič - Straka, Vitko - 3152 divákov.

FC KOŠICE: Šípoš - Kružliak, Krivák, Jakubko (89. Innocenti) - Bokros, Fabiš - Gallovič (76. Varga), Zsigmund, M. Faško (83. Jones) - Medved, Niarchos (76. Miljanić). Tréner: Gergely Geri.

FK ŽELEZIARNE: Danko - Koštrna, Oravec, Mrva - Sanusi, Chyla (59. Š. Faško), Talakov, Yirajang - Galčík (74. Appiah), Smékal (59. Depetris), Saliman (34. Grešák). Tréner: Vladimír Cifranič.

Výsledky 3. kola Niké ligy: Žilina - Michalovce 3:1 (0:0). Nedeľa 11.8.2024:  Ružomberok - Trenčín, Banská Bystrica - Dunajská Streda. Stretnutia Skalica - Slovan Bratislava a Trnava - Komárno boli preložené na 29.10.2024.

Ďalší program nášho mužstva:

4.kolo Niké liga (sobota 17.8.2024 o 18.00 hod.): Slovan Bratislava - FC Košice,