Žlto-modrí kapitulovali v Žiline po zmene strán

• 03.07.2024

Futbalisti FC Košice prehrali v treťom stretnutí letnej prípravy na ihrisku Žiliny 0:3, keď do prestávky ešte držali bezgólové skóre. Po obrátke však v priebehu polhodiny trikrát inkasovali a prehrali rozdielom triedy. Najbližšie sa žlto-modrí predstavia proti Michalovciam, ktoré však rekonštruujú trávnik a preto sa tento duel odohrá v sobotu 6. júla o 10.30 hod. v Trebišove.

Tréner nášho mužstva Gergely Geri avizoval pred zápasom pod Dubňom, že opäť dá priestor čo najširšiemu počtu hráčov. Spomedzi nových už mal k dispozícii aj stredopoliara Dalibora Takáča, ktorý deň pred zápasom v Žiline podpísal so žlto-modrými zmluvu na dva roky.

Na ihrisku v Budatíne sme v prvom polčase držali s domácimi krok i tempo. Viac možností síce mali Žilinčania, ale bezgólové skóre navrávalo, že Košičania sa postupne posúvajú výkonnostne hore.

Po zmene strán prišlo na ihrisko až deväť nových hráčov v žltých dresoch a tri minúty po obrátke sa strelecky presadil aktívny Sauer. Prevahu domácich korunovali dva góly hráčov zo žilinskej U19-ky Hranicu a Jašša, a tak sa z víťazstva rozdielom troch gólov radovali Žilinčania.

Štatistika

Žilina - FC Košice 3:0 (0:0)

Góly: 48. M. Sauer, 65. Hranica, 79. Jaššo. Rozhodovali: Očenáš - Pekara, Jekkel - 300 divákov.

MŠK: Badžgoň (46. Belko) - Minárik, Stojchevski (61. Jaššo), D. Javorček (61. Leitner) - Kopásek (61. Hranica), Gidi (61. Adang), Sauer (61. Drame), Bari (61. S. Javorček) - Kaprálik (61. Ďatko), Bile (86. Šnajder), Badjie. Tréner: Michal Ščasný.

FC KOŠICE: Šípoš (61. Teplan) - Kružliak (46. Gorosito), Jakubko (64. Veselý), Bokros - Fabiš, Zsigmund (46. Takáč), Gallovič (46. Varga), Faško (46. Sovič), Miljanič (46. Magda) - Medved (64. Slanina), Obounet (46. Ademole). Tréner: Gergely Geri.