V Zabrze sme prehrali gólom z prvej minúty

• 13.07.2024

Futbalisti FC Košice prehrali tesne 0:1 v sobotňajšom prípravnom stretnutí na ihrisku poľského Górniku Zabrze, keď jediný gól zápasu padol už po necelej minúte. Najbližšie sa žlto-modrí predstavia premiérovo v rámci prípravy doma, ich súperom bude v pondelok 22. júla o 19.30 hod. slávny taliansky veľkoklub AS Rím!

Futbalisti košického FC odohrali v sobotu piaty duel v rámci letnej prípravy. Ich súperom bol šiesty tím uplynulej sezóny poľskej Ekstraklasy Górnik Zabrze. Dejiskom zápasu, ktorý sa odohral za zatvorenými dverami, bola Arena Zabrze s kapacitou takmer 25 000 divákov. Tréner žlto-modrých Gergely Geri vsadil na osvedčenú zostavu, v ktorej nechýbali s výnimkou brankára Teplana a chorvátskeho stredopoliara Miljaniča všetky letné posily. Na druhej strane Górnik Zabrze, ktorý už na budúci víkend odohrá prvé kolo majstrovskej súťaže proti Lechu Poznaň, nastúpil v plnej sile, teda aj s hviezdnym Nemcom poľského pôvodu Lukasom Podolskim.

O víťazovi stretnutia rozhodla hneď prvá minúta, keď sa po pár desiatkach sekúnd presadil Japonec Soichiro Kozuki, ktorý strelil prvý a zároveň jediný gól stretnutia. Vyrovnanie mal v 50. minúte na kopačke Michal Faško, ale v čistej šanci ho vychytal domáci brankár Szromnik.