V Skalici tesná prehra, rozhodne sa v derby

• 11.05.2024
  • Vytlačiť

Futbalisti FC Košice tesne prehrali v stretnutí 9. kola nadstavbovej časti v skupine o udržanie sa v Niké lige v Skalici, keď o jediný gól zápasu sa postaral domáci Hradecký v závere prvého polčasu. Doma žlto-modrých najbližšie uvidíme o týždeň v sobotu 18. mája 2024 o 17.00 hod. v regionálnom derby proti Michalovciam. Bude to rozhodujúci zápas o definitívnu miestenku v Niké lige, preto nás príďte podporiť v čo najväčšom počte.

Tréner Ján Kozák mladší sa oproti predchádzajúcemu zápasu v Banskej Bystrici rozhodol pre jednu vynútenú zmenu, zraneného Qoseho nahradil v základnej jedenástke Lukáš Greššák.

Úvodná štvrťhodina priniesla hru v strede poľa a bez väčších gólových príležitostí. Ako prví skúšali šťastie domáci, v 19. minúte Alves získal loptu, prihral Gažimu, ktorý strelou z 25 metrov našiel pripraveného brankára Figueireda. Košické chvíle prišli v 24. minúte, Medved zakombinoval na pravej strane s Fabišom a jeho dobrý center v poslednej chvíli zblokoval Podhorín. Z následného rohového kopu centroval Faško, loptu neudržal brankár Luksch a Medved zblízka hlavičkoval nad bránu. O štyri minúty prenikol po pravej strane Gallovič, ale jeho center v ideálnej pozícii Medved minul. Po polhodine hry opäť z pravej strany centroval Kružliak a dobrý pokus hlavou Gorosita brankár domácich chytil. Záver prvého dejstva sa niesol v znamení skalickej aktivity. V 37. minúte po pase Matejova mieril hlavou vedľa Gaži. O štyri minúty zaváhal s odkopom Innocenti, loptu získal Matejov a koncovku Alvesa v dobrej pozícii zblokoval v poslednej chvíli Davis. V 43. minúte spadol Mášik po súboji s Faškom a nasledoval priamy kop z 25 metrov. Loptu si postavil Mášik, jeho strelu Figueiredo vyrazil iba pred dobiehajúceho Hradeckého, ktorý pohodlne otvoril skóre - 1:0.

Po prestávke mali viac loptu na kopačkách žlto-modrí. Dobrú šancu mali naši v 60. minúte, po prudkom centri Davisa z ľavej strany zakončoval Medved, ale brankár Luksch si poradil. Zakrátko po prihrávke Innocentiho prenikol individuálne Moha, ale mieril vysoko nad. Rovnako neúspešný bol pri svojom pokuse aj striedajúci Jones v 76. minúte. V 81. minúte Vlasko predĺžil na Baumgartnera, ktorého koncovku v poslednej chvíli zblokoval Davis. V 83. minúte po štandardnej situácii Davisa sa k odrazenej lopte dostal Sovič, ale z hranice pokutového územia mieril tesne nad. V 90. minúte po priťuknutí Kružliaka sa ocitol v čistej šanci Medved, ale zoči-voči brankárovi Lukschovi v koncovke neuspel. O desiatom účastníkovi Niké ligy sa teda rozhodne až v  záverečnom kole, v ktorom musíme nad Michalovcami doma vyhrať.

Štatistika

Skalica - FC Košice 1:0 (1:0)

Gól: 44. Hradecký. ŽK: Černek - Medved. ČK: 88. Varga. Rozhodovali: Kišš - Vorel, Vass - 679 divákov.

MFK: Luksch - Gaži (83. Yao), Ranko, Podhorín, Černek - Hradecký, Mášik (76. Nagy) - Morong, Alves (69. Vlasko), Matejov (69. Baumgartner) - Smékal (69. Sobczyk). Tréner: Pavol Majerník.

FC KOŠICE: Figueiredo - Fabiš, Kružliak, Gorosito, Innocenti (77. Petrák), Davis - Greššák (69. Jones), Faško (69. Sovič), Gallovič (77. Varga) - Moha (69. Obounet), Medved. Tréner: Ján Kozák mladší.

Výsledky 9. kola nadstavbovej časti Niké ligy,

skupina o titul: Ružomberok - Žilina 1:1 (1:0), Podbrezová - Slovan Bratislava 2:1 (1:0), Dunajská Streda - Trnava 1:0 (0:0).

skupina o záchranu: Michalovce - Zlaté Moravce 3:0 (2:0), Trenčín - Banská Bystrica 2:0 (1:0).