V premiére sme v závere proti DAC vybojovali bod za remízu 2:2!

• 28.07.2024
  • Vytlačiť

Futbalisti košického FC remizovali v stretnutí úvodného kola Niké ligy doma s Dunajskou Stredou 2:2, keď strelcom oboch gólov bol Žan Medved. Žlto-modrí sa najbližšie predstavia v Skalici, kde v sobotu 3. augusta o 18.00 hod. odohrajú duel proti Trenčínu. Doma ich uvidíme o necelé dva týždne, v sobotu 10. augusta o 20.30 hod. bude ich súperom v televíznom súboji Podbrezová.

Tréner domácich Gergely Geri urobil v zostave proti Dunajskej Strede dve zmeny oproti pondelňajšej generálke s AS Rím. Erika Pačindu, ktorý medzičasom prestúpil do Michaloviec, nahradil v základe Dalibor Takáč, a namiesto zraneného Nassima Innocentiho nastúpil s kapitánskou páskou Ján Krivák.

Žlto-modrí sa do vicemajstra pustili nebojácne, v 6. minúte Zsigmund získal loptu po súboji s Bajom, našiel Galloviča a ten tvrdou strelou prinútil brankára Popovića vyškriabať loptu na roh. O tri minúty získal pred šestnástkou loptu Gorosito, ale dunajskostredská defenzíva v poslednej chvíli loptu odvrátila do bezpečia. Z následného rohového kopu centroval Faško, hlavičkoval Krivák, ale vedľa brány DAC. V 11. minúte zahrmelo na opačnej strane, Dimun si po autovom vhadzovaní vymenil loptu s Yapim, centrom našiel Almásiho a ten hlavičkou k žrdi otvoril skóre zápasu - 0:1. Košičania neklesli na duchu a naďalej aktívne bojovali o zmenu stavu. V 15. minúte bol na ľavej strane ihriska faulovaný Takáč, centroval Faško a Medved z prvej mieril vysoko nad. V 24. minúte už košické tribúny jasali, Fabiš poslal do úniku na pravej strane Galloviča, ten s prehľadom našiel číhajúceho Medveda, ktorý strelou k žrdi vyrovnal na 1:1. O päť minút zakombinovali Yapi s Bajom, druhý menovaný spoza pokutového územia aj s prispením teču Zsigmunda vystrelil, ale Šípoš vyškriabal na roh! O ďalšie štyri minúty sa do ideálnej pozície dostal Mendez, tvrdou strelou k žrdi však skvelého brankára Šípoša neprekonal. V 34. minúte Medved vyhral hlavou loptu pre Faška, ktorého volej mieril tesne nad bránu DAC. Záverečných desať minút prvého dejstva sa už nieslo v kľudnejšom tempe a mužstvá odchádzali do kabín za nerozhodného stavu.

Hostia nastúpili do druhého dejstva aj s kanonierom Trusom, ale prvú možnosť mali hneď po zmene strán domáci, ale center Fabiša prešiel celou šestnástkou hostí bez zakončenia. V 51. minúte po vzdušnom súboji brankára Šípoša s Yapim skúmal situáciu aj VAR, ale hráč hostí bol napokon v postavení mimo hry, a tak sa hralo ďalej. V 57. minúte sa už Dunajská Streda radovala po chybnej rozohrávke medzi Kružliakom a Zsigmundom získal loptu Herc, naviedol si ju na bránu a strelou k pravej žrdi poslal hostí opäť do vedenia. V 65. minúte sa po nedorozumeniach v obrane hostí dostal k zakončeniu Zsigmund a tvrdou strelou mieril vedľa brány DAC. V 71. minúte prinútil k ťažkému zákroku brankára Popoviča jeho spoluhráč Andzouna, ktorý pri vypichovaní poslal loptu na vlastnú bránu. V 76. minúte sa po strele Magdu dostal k odrazenej lopte Faško, ale jeho koncovku obrana hostí zblokovala. V záverečnej štvrťhodine si žlto-modrí viackrát vytvorili tlak, hrozili predovšetkým zo štandardných situácií, ale bezúspešne. V 90. minúte po jednej z nich došlo v pokutovom území k súboju, po ktorom spadol Medved a tento moment dlho skúmal VAR, aj rozhodca Marhefka, ktorý napokon nariadil pokutový kop! Ten v šiestej minúte pridaného času sám Medved premenil a stanovil konečnú remízu 2:2!

Štatistika

FC Košice - Dunajská Streda 2:2 (1:1)

Góly: 24. Medved, 90+6. Medved (11 m) - 11. Almási, 57. Herc. ŽK: Bajo, Yapi. Rozhodovali: Marhefka - Pozor, Roszbeck - 4052 divákov.

FC KOŠICE: Šípoš - Fabiš, Gorosito, Krivák, Bokros (70. Magda) - Zsigmund (89. Miljanić), Kružliak - Gallovič, Takáč (70. Niarchos), Faško - Medved (90+11. Varga). Tréner: Gergely Geri.

DAC: Popović - Yapi, Kačaraba, Brunetti, Mendez (61. Andzouana) - Bajo, Dimun, Bernát (61. Vitális), Herc (68. Tuboly) - Almási (73. Redzić), Dolček (46. Trusa). Tréner: Xisco Muňoz.

Výsledky 1. kola Niké ligy: Komárno - Slovan Bratislava 1:4 (1:2), Skalica - Michalovce 0:0, Podbrezová - Žilina 0:0, Ružomberok - Banská Bystrica 1:1 (1:0), Trnava - Trenčín 0:0.

Ďalší program nášho mužstva:

2.kolo Niké liga (sobota 3.8.2024 o 18.00 hod.): Trenčín - FC Košice (v Skalici),

3.kolo Niké liga (sobota 10.8.2024 o 20.30 hod.): FC Košice - Podbrezová,

4.kolo Niké liga (sobota 17.8.2024 o 18.00 hod.): Slovan Bratislava - FC Košice,

5.kolo Niké liga (sobota 24.8.2024 o 18.00 hod.): FC Košice - Komárno.