V Petržalke sme vyhrali 3:0 a v Slovnaft cupe postupujeme

• 16.10.2024

Futbalisti košického FC zvíťazili v stredajšom stretnutí štvrtého kola Slovnaft cupu na pôde druholigovej Petržalky 3:0 po góloch Faška, Gorosita a Galloviča, čím si zabezpečili postup do osemfinále pohárovej súťaže. Žlto-modrí budú najbližšie v akcii v sobotu 19. októbra o 15.30 hod. v rámci regionálneho derby v Michalovciach, následne sa predstavia v sobotu 26. októbra o 18.00 hod. v Dunajskej Strede. Doma ich najbližšie uvidíme v sobotu 2. novembra o 15.30 hod., ich súperom bude AS Trenčín.

Tréner Roman Skuhravý sa v pohárovom súboji na pravom brehu bratislavského Dunaja musel zaobísť bez reprezentantov, útočníka Niarchosa a obrancu Jakubka, na súpiske sa neobjavili ani brankár Šípoš a stopér Krivák.

Na petržalskej umelej tráve sa prví k slovu dostali domáci, v 2. minúte sa po rohovom kope dostal k strele spoza 16-ky Begala, no brankára Kiru neprekvapil. Žlto-modrí odpovedali po štvrťhodine hry, po rohovom kope sa odhodlal k strele z 25 metrov odhodlal Gallovič, brankár Žákech vyrazil loptu pred seba, no poradil si aj s Kružliakovou dorážkou zblízka.V 18. minúte sa dostal k zakončeniu vo vnútri pokutového územia domáci Mazán, brankár Kira vyrazil loptu nad brvno. Krátko pred uplynutím prvej polhodiny sa zastreľoval Dos Santos, ale mieril nad bránu. Zakrátko musel kvôli zraneniu odstúpiť z hry Medved, ktorého nahradil Gorosito, a do útoku sa presunul Bokros.

Druhý polčas začal v znamení košickej územnej prevahy. V 49. minúte vyprodukovali naši hráči rýchlu akciu na jeden dotyk, na konci ktorej bol Dos Santos a jeho strela mierila mimo bránu domácich. O minútu neskôr strieľal z pravej strany Bokros, brankár Žákech si s jeho pokusom streleckým poradil. Aktivita žlto-modrých pokračovala a v 53. minúte čelil brankár domácich nebezpečnej strele Faška. V 55. minúte sa už naše mužstvo dočkalo gólovej radosti, Begala zahrával rohový kop, ktorý Kira stiahol, okamžite vyhodil loptu na Faška, ten si poradil s obrancom domácich a svoj únik rutinérsky premenil - 0:1. V 65. minúte sa snažil o vyrovnanie domáci Begala, ktorý vyzvŕtal obranu a jeho strela skončila v rukách Kiru. Domáci potom pritlačili, vypracovali si zopár nebezpečných príležitostí, ale spoľahlivý brankár Kira bol oporou. V 79. minúte gólom zaváňala strela striedajúceho Sabolčíka. Nasledoval rohový kop, ktorý zahral Fabiš na bližšiu žrď, kde číhal Gorosito, ktorý hlavou zvýšil košické vedenie na rozdiel dvoch gólov - 0:2. Záver zápasu patril gólu Dávida Galloviča a preto sa duel skončil trojgólovým víťazstvom žlto-modrých.

Štatistika

Petržalka - FC Košice 0:3 (0:0)

Góly: 55. Faško, 80. Gorosito, 90.+3. Gallovič. ŽK: bez kariet. Rozhodovali: Kišš - Štrbo, Haring - 726 divákov.

FC: Žákech - Holásek, Dinga, Konan, Šurnovský - Nagy, Mazán (64. Bordáč), Gašparovič (83. Jovanović), Begala - Danek (22. Pavúk, 83. Švec), Oršula (83. Murko). Tréner: Michal Kuruc.

FC KOŠICE: Kira - Fabiš, Kružliak, Magda - Dos Santos (74. Sabolčík), Gallovič, Zsigmund, Bokros - Faško (82. Jones) - Medved (37. Gorosito), Miljanić. Tréner: Roman Skuhravý.

Ďalší program nášho mužstva:

11.kolo Niké liga (sobota 19.10.2024 o 15.30 hod.): Michalovce - FC Košice,

12.kolo Niké liga (sobota 26.10.2024 o 18.00 hod.): Dunajská Streda - FC Košice,

13.kolo Niké liga (sobota 2.11.2024 o 15.30 hod.): FC Košice - Trenčín,

14.kolo Niké liga (nedeľa 10.11.2024 o 15.30 hod.): Podbrezová - FC Košice,

15.kolo Niké liga (piatok 22.11.2024 o 18.00 hod.): FC Košice - Slovan Bratislava.