V Dunajskej Strede víťazne, vyhrali sme tam 3:1!

• 26.10.2024
  • Vytlačiť

Futbalisti košického FC zvíťazili v stretnutí 12. kola Niké ligy na ihrisku Dunajskej Stredy 3:1, strelcom dvoch gólov bol ešte v prvom polčase Dávid Gallovič a tretí pridal v nadstavenom čase Nicolas Gorosito. Žlto-modrí budú najbližšie v akcii o týždeň v sobotu 2. novembra o 15.30 hod., ich súperom bude doma AS Trenčín.

Tréner nášho mužstva Roman Skuhravý urobil oproti derby v Michalovciach spred týždňa jednu zmenu, zraneného Szilárda Bokrosa nahradil v základe Giannis Niarchos.

Košičania, ktorí nastúpili v MOL aréne v modrých dresoch, pôsobili od začiatku aktívnejším a futbalovejším dojmom. Ich snaha bola korunovaná už po šiestich minútach, Faško prenikol do pokutového územia, spätne našiel nabiehajúceho Galloviča, ktorý strelou z prvej poslal východniarov do vedenia - 0:1! O tri minúty získal Faško v hĺbke poľa loptu, potiahol ju pred šestnástku, odkiaľ nebezpečne vystrelil, ale brankár Popović stihol vyraziť. V 28. minúte domáci faulovali Galloviča, loptu si vymenil Faško s Fabišom, nasledovala hĺbková prihrávka do behu Gallovičovi, ktorý krížnou strelou zvýšil rozdiel v skóre už na dva góly - 0:2! V závere prvého polčasu domáci zvýšili aktivitu, hrozili najmä po nebezpečne vyzerajúcich štandardných situáciách. V 45. minúte dunajskostredský Yapi pri centrovaní trafil v pokutovom území ruku Magdovi, rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý Trusa premenil - 1:2.

Do druhého polčasu nastúpili oba tímy s jednou zmenou a obaja tréneri stiahli ľavých stopérov, domáci Mendeza, hosťujúci Jakubka. Hneď po prestávke nebezpečne pohrozil hlavou Vitális, brankár Šípoš si poradil. V 48. minúte dosiahli naši tretí gól, po centri Fabiša a presnom zásahu Miljanića videli rozhodcovia od videa údajný milimetrový ofsajd Niarchosa. Po dlhom skúmaní napokon systém VAR tento gól neposvätil... Tento moment hosťujúcim celkom otriasol a DAC si vypracoval územnú prevahu. V 61. minúte získal loptu Niarchos po súboji so stopérom Ortizom, Faško a Miljanić si však osamotení v pokutovom území nerozumeli. V 65. minúte nebezpečne pálil na opačnej Andzouana, Šípoš vyboxoval na roh. Zanedlho posielal strieľaný center z ľavej strany Vitális, náš brankár opäť skvele zasiahol! V 79. minúte potiahol loptu po pravej strane Gruszkowski, jeho center našiel Trusu a ten zblízka namieril do žrde. V 93. minúte bol faulovaný Faško, ten aj zahral priamy kop, ktorý brankár Popović vyrazil iba pred dobiehajúceho Gorosita a ten do prázdnej brány zatĺkol klinec do dunajskostredskej rakvy - 1:3!

Štatistika

Dunajská Streda - FC Košice 1:3 (1:2)

Góly: 45.+1. Trusa (11 m) - 6. a 28. Gallovič, 90.+3. Gorosito. ŽK: Vitális, Bajo, Ortiz, Brunetti - Šípoš. Rozhodovali: Smolák - Straka, Vitko - 4047 divákov.

DAC: Popović - Ortiz, Kačaraba, Brunetti, Mendez (46. Andzouana) - Herc (68. Ramadan), Bajo, Vitális - Yapi (77. Gruszkowski), Bassey (57. Almási), Trusa.Tréner: Xisco Muňoz.

FC KOŠICE: Šípoš - Kružliak, Krivák, Jakubko (46. Gorosito) - Fabiš, Gallovič, Zsigmund, Magda (80. Sabolčík) - Faško (90.+4. Varga) - Miljanić (77. Jones), Niarchos (77. Dos Santos). Tréner: Roman Skuhravý.

Ostatné výsledky 12.kola Niké ligy: Banská Bystrica - Ružomberok 2:1 (2:0), Žilina - Podbrezová 2:2 (1:1), Michalovce - Skalica, Trenčín - Trnava. Stretnutie Slovan Bratislava - Komárno bolo preložené na 4.12.2024.

Ďalší program nášho mužstva:

13.kolo Niké liga (sobota 2.11.2024 o 15.30 hod.): FC Košice - Trenčín,

Osemfinále Slovnaft cup (streda 6.11.2024 o 17.00 hod.): Myjava - FC Košice,

14.kolo Niké liga (nedeľa 10.11.2024 o 15.30 hod.): Podbrezová - FC Košice,

15.kolo Niké liga (piatok 22.11.2024 o 18.00 hod.): FC Košice - Slovan Bratislava.