V druhom zápase remíza na ihrisku Kisvárdy

• 29.06.2024

Futbalisti FC Košice dosiahli v druhom zápase letnej prípravy nerozhodný výsledok, keď na ihrisku maďarskej Kisvárdy remizovali 1:1. Strelcom ich gólu bol v 32. minúte útočník Žan Medved. Najbližšie sa žlto-modrí predstavia na ihrisku Žiliny, tento duel je na programe v stredu 3. júla o 15.30 hod.

Druhý duel letnej prípravy odohrali Košičania opäť vonku, tentoraz na ihrisku maďarskej Kisvárdy, ktorá v minulom ročníku vypadla z najvyššej súťaže. Tréner Gergely Geri mal oproti predošlému súboju spred týždňa v Humennom k dispozícii dvojicu Obounet a Jones, z tímu U19 sa pripojil mládežnícky reprezentant Korba.

V úmornej horúčave sa na útulnom štadióne maďarského druholigistu lepšie podarilo vstúpiť domácim. Tí sa ujali vedenia už v 5. minúte, keď na center Cipetica z pravej strany najlepšie zareagoval Bosniak Mesanovič, ktorý hlavou poslal loptu do siete. Košičania postupne získavali územnú prevahu a krátko po polhodine hry sa dočkali vyrovnania. Akcia začala u Gorosita, ktorý na pravej strane uvoľnil Obouneta, ten spätne našiel Medveda, ktorý krížnou strelou po zemi rozvlnil sieť. Žlto-modrí sa mohli tešiť aj tesne pred prestávkou, po centri Fabiša hlavičkoval Medved z ideálnej pozície do žrde.

Po prestávke došlo na oboch stranách k viacerým zmenám a oba tímy si vypracovali zopár gólových príležitostí, no bez gólového zakončenia.

Štatistika

Kisvárda - FC Košice 1:1 (1:1)

Góly: 5. Mesanovič - 32. Medved. ŽK: Kolachuk.

FC KOŠICE: Šípoš (46. Teplan) - Fabiš (46. Magda), Gorosito (46. Jakubko), Innocenti, Bokros - Obounet (46. Jones, 78. D. Urban), Varga (46. Zsigmund), Gallovič, Miljanič (71. Slanina) - Faško (46. Korba), Medved (46. Ademole). Tréner: Gergely Geri.

Gergely Geri, tréner FC Košice: „Podali sme lepší výkon a na našej hre sa prejavili veci, ktoré trénujeme. Stále sme v hrubej časti prípravy, ale náš pohyb bol lepší ako pred týždňom. Hrali sme proti výbornému súperovi, ktorý má mladé a behavé mužstvo. Aj napriek horúčave mal zápas slušné tempo a z môjho pohľadu toto stretnutie splnilo očakávania. Budúci týždeň bude pre nás už tretí v rámci prípravy a odohráme počas neho dva zápasy. Stále pracujeme na posilnení kádra a postupne ho budeme pripravovať tak, aby bol vo finálnej fáze nachystaný na Niké ligu“