V derby sme neuspeli, v Michalovciach sme tesne prehrali

• 19.10.2024

Futbalisti košického FC neuspeli vo východoslovenskom derby na ihrisku Michaloviec, kde prehrali 2:3. Žlto-modrí budú najbližšie v akcii o týždeň v sobotu 26. októbra o 18.00 hod. v Dunajskej Strede. Doma ich najbližšie uvidíme v sobotu 2. novembra o 15.30 hod., ich súperom bude AS Trenčín.

Tréner Roman Skuhravý urobil v zostave na zemplínskej derby tri zmeny v základnej zostave oproti predošlému duelu s Ružomberkom (2:1). Od úvodu nenastúpili Gorosito, Takáč ani útočník Niarchos, nahradili ich Jakubko, Zsigmund a Miljanić, ktorý nastúpil v Niké lige prvýkrát od začiatku. Najlepší strelec mužstva Žan Medved nebol kvôli zraneniu ani na lavičke.

Sotva sa stretnutie začalo domáci sa už radovali - po centri Kyziridisa z ľavej strany sa k zakončeniu hlavou dostal Marcin, prvý pokus ešte brankár Šípoš vytlačil na žrď, no dorážka už skončila v sieti - 1:0. Situáciu ešte kvôli eventuálnej ruke Marcina skúmal systém VAR, ale rozhodca Očenáš napokon gól potvrdil. V 8. minúte Bokros zachytil prihrávku Volanakisa, jeho strela z ohla prešla pozdĺž michalovskej brány, Faško spätne našiel Fabiša a jeho strelu kryl brankár Sahinovič. Po štvrťhodine hry musel kvôli zraneniu ramena odstúpiť Bokros a na ihrisko sa dostal Niarchos. Košická aktivita postupne rástla a v 23. minúte sa po prihrávke Galloviča dostal k zakončeniu ľavačkou Miljanić, no mieril mimo i nad bránu. V 29. minúte sa po centri Žofčáka dostal po skrumáži k zakončeniu Ikoba a zblízka namieril do brvna Šípošovej brány. V 36. minúte sa udial kuriózny moment, odkopnutá lopta z kopačky Kriváka skončila na nohe domáceho obrancu Bahiho, ten poslal „malú domov“ do priestoru brány, brankár Sahinović loptu „zluftoval“ a tá sa pomaly dogúľala až do siete - 1:1! Záver prvého dejstva sa niesol v znamení prevahy košického FC - najprv Kružliak pretiahnutým centrom našiel hlavu Niarchosa, no Dzotsenidze jeho pokus odvrátil z bránkovej čiary. Potom po akcii Niarchosa a prihrávke Faška strieľal z hranice šestnástky Gallovič - parádnym zákrokom sa blysol brankár Sahinović. Z následného rohu v podaní Faška profitoval Krivák, no hlavou mieril vedľa brány.

Druhé dejstvo začali lepšie naši, najprv Niarchos a po ňom Miljanić však vo výborných pozíciách mierili nad bránu. V 59. minúte po dlhom odkope Šípoša predĺžil Zsigmund hlavou, Niarchos vyhral súboj s Volanakisom, sám pred brankárom sa neulakomil na gól, v čistej šanci uvoľnil Miljanića a ten poslal Košice do vedenia - 1:2! Hneď po rozohrávke nebezpečne strieľal Faško, ale Sahinović tentoraz uspel. Michalovce sa s týmto stavom, pochopiteľne, neuspokojili a v 62. minúte nebezpečne strieľal z ľavej strany Bahi. V 67. minúte striedajúci Pačinda poslal pas do pokutového územia, Šimamura sklepol loptu pred Danka, ktorý ľavačkou vymietol šibenicu košickej brány - 2:2. V 69. minúte strieľal nebezpečne z priameho kopu Fabiš, Sahinović si poradil. V 73. minúte sa domácim podaril obrat, po rohovom kope Pačindu sa po skrumáži dostal k zakončeniu Volanakis a jeho strela k žrdi napokon skončila v sieti - 3:2. V 79. minúte centroval z pravej strany prudko Fabiš, ale Faškova strela mierila do bloku. V druhej minúte nadstaveného času ešte center Dos Santosa zaplachtil pod brvno, ale brankár domácich vytlačil loptu na roh. Keďže do konca sa už na skóre nič nezmenilo, vyšli sme bodovo naprázdno.

Štatistika

Michalovce - FC Košice 3:2 (1:1)

Góly: 3. Marcin, 67. Danko, 73. Volanakis - 36. Bahi (vlastný), 59. Miljanić. ŽK: Marcin, Taraduda, Sahinović - Krivák, Niarchos. Rozhodovali: Očenáš - Jekkel, Pacák - 1728 divákov.

MFK ZEMPLÍN: Sahinović - Taraduda (90.+1.Šimko), Dzotsenidze, Volanakis, Bahi - Zubairu (82. Bednár) - Marcin (60. Pačinda), Šimamura, Žofčák (46. Danko), Kyziridis (82. Adekunle) - Ikoba. Tréner: Anton Šoltis.

FC KOŠICE: Šípoš - Kružliak, Krivák, Jakubko - Fabiš, Zsigmund (78. Gorosito), Gallovič, Magda (85. Dos Santos) - Faško - Miljanić (78. Jones), Bokros (18. Niarchos). Tréner: Roman Skuhravý.

Ostatné výsledky 11.kola Niké ligy: Ružomberok - Dunajská Streda 1:1 (1:1), Trenčín - Skalica 2:1 (1:0), Trnava - Slovan Bratislava 0:1 (0:0), Žilina - Banská Bystrica 2:0 (0:0), Komárno - Podbrezová 1:2 (0:1).

Ďalší program nášho mužstva:

12.kolo Niké liga (sobota 26.10.2024 o 18.00 hod.): Dunajská Streda - FC Košice,

13.kolo Niké liga (sobota 2.11.2024 o 15.30 hod.): FC Košice - Trenčín,

14.kolo Niké liga (nedeľa 10.11.2024 o 15.30 hod.): Podbrezová - FC Košice,

15.kolo Niké liga (piatok 22.11.2024 o 18.00 hod.): FC Košice - Slovan Bratislava.