V derby s Michalovcami sme si pripísali prvú výhru v príprave

• 06.07.2024

Futbalisti FC Košice zvíťazili v sobotňajšom prípravnom stretnutí nad Michalovcami 1:0, o ich prvom triumfe v rámci letnej prípravy rozhodol štvrťhodinu pred koncom Michal Faško. Najbližšie sa žlto-modrí predstavia v poľskom Zabrze proti tamojšiemu Górniku, tento duel je na programe v sobotu 13. júla o 11.00 hod.

V piatom prípravnom stretnutí zavítali žlto-modrí do Trebišova, kde sa stretli s Michalovcami. Tréner Gergely Geri mal k dispozícii konžského útočníka Herveho Kokeho a po vyše desaťmesačnej prestávke spôsobenej zranením sa na ihrisku znovu objavil stopér Ján Krivák.

V prvom polčase sa hral futbal prevažne v strede poľa. Prvý mal šancu zmeniť skóre Obounet, ale jeho tvrdú krížnu strelu v 7. minúte brankár Lukáč kryl. V 16. minúte na opačnej strane pálil van Kessel, brankár Teplan bol takisto na mieste. Neskôr v priebehu prvého dejstva pálili na oboch stranách, Takáč, Obounet a na druhej strane Bahi, ale bezúspešne.

Po prestávke došlo v oboch tímoch k viacerým zmenám a lepšie sa s nimi vyrovnali Košičania. Postupne získavali hernú prevahu, ktorú korunovali v 75. minúte krásnym gólom Faška do šibenice. Aj po tomto momente mali žlto-modrí zopár sľubných šancí, no už bez gólového zakončenia.

Štatistika

Michalovce - FC Košice 0:1 (0:0)

Gól: 75. Faško. ŽK: Arevalo - Bokros, Gorosito, Krivák. Rozhodovali: Dušek - Puškáš, Rugolský - 250 divákov.

MFK ZEMPLÍN: Lukáč (60. Tiurin) - Šimko (75. Buhaj), Taraduda (75. Musák), Volanakis, Bahi (60. Golikov) - Petrík, Zubairu (60. Makriaginnis)), Bednár, van Kessel (60. Šimamura) - Arevalo, Issa (60. Ramos). Tréner: Anton Šoltis.

FC KOŠICE: Teplan (60. Šípoš) - Magda (46. Fabiš), Gorosito (69. Krivák), Kružliak (46. Jakubko), Bokros - Obounet (60. Sovič), Gallovič (60. Veselý), Zsigmund (46. Varga), Miljanič (46. Korba) - Takáč (46. Faško), Medved (60. Koke). Tréner: Gergely Geri.

Gergely Geri, tréner FC Košice: „Víťazstvo samozrejme teší, ale neprikladáme mu veľkú váhu, pretože primárne sa pripravujeme na novú sezónu. Máme za sebou tretí týždeň prípravy, v rámci ktorého mužstvo opäť absolvovalo vysokú záťaž a navyše v týždni sme odohrali súboj v Žiline. Čo sa týka stretnutia proti Michalovciam, pomalšie sme sa rozbiehali, ale po prestávke sme postupne získavali prevahu a podarilo sa nám streliť pekný gól po strele Faška. Teraz sa budeme koncentrovať na zvyšnú časť prípravy a najmä zápasy proti poľskému Zabrze a AS Rím.“