V Banskej Bystrici víťazne, v 92. minúte rozhodol Jones!

• 28.09.2024
  • Vytlačiť

Futbalisti FC Košice vyhrali v stretnutí 9.kola Niké ligy v Banskej Bystrici 3:2, strelcom dvoch gólov bol Niarchos a rozhodujúci zásah pridal v druhej minúte pridaného času Jones! Žlto-modrí budú v akcii najbližšie v sobotu 5. októbra 2024 o 18.00 hod., ich súperom bude v stretnutí 10. kola MFK Ružomberok.

FC Košice nastúpil na duel v Banskej Bystrici už pod vedením nového trénera Romana Skuhravého, ktorý ponechal základnú zostavu oproti predošlému súboju so Žilinou bezo zmien.

Do zápasu aktívnejšie vstúpili domáci, už v 2. minúte nebezpečne strieľal Rymarenko, brankár Šípoš loptu vyrazil pred dobiehajúceho Hlinku, ktorého dorážku zastavil na bránkovej čiare Jakubko. Žlto-modrí odpovedali v 6. minúte po tom, čo Faško zachytil rozohrávku súpera, uvoľnil do behu Medveda, ktorý strelou z ľavej strany našiel brankára Trnovského pripraveného. V 17. minúte centroval domáci Záhumenský z ľavej strany a koncovku Šikulu zastavil na bránkovej čiare Šípoš. V 28. minúte Fabiš vybojoval rohový kop, ktorý aj sám zahral, jeho center pristál na hlave Medveda, brankár Trnovský reflexívne vyrazil loptu pred osamoteného Niarchosa, ktorý zblízka otvoril skóre - 0:1! Košická radosť trvala len pár desiatok sekúnd, po rohovom kope Rymarenka sa dostal vo vnútri šestnástky k zakončeniu Malec, jeho strelu zastavil na bránkovej čiare rukou Jakubko, ktorý dodatočne videl červenú kartu a rozhodca Ruc naradil pokutový kop. Ten Rymarenko bezpečne premenil a bolo vyrovnané - 1:1. V 38. minúte mohli Bystričania presilovku zúročiť v druhý gól, keď Šípoš vybehol ďaleko z brány, lopty sa zmocnil Veselovský, ale z diaľky prázdnu bránu netrafil. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo v prvej minúte nadstaveného času, Faško zahrával z ľavej strany štandardnú situáciu, lopta sa odrazila k voľnému Niarchosovi, ktorý strelou po zemi vsietil gól do šatne - 1:2!

Po zmene strán nastúpili Košičania s dvomi zmenami, dole zišli Takáč i dvojgólový Niarchos, na ihrisko sa dostali Dos Santos a Bokros. Prvú šancu mali Bystričania, po centri Mensaha sa dostal k zakončeniu zblízka Rymarenko, ale Šípoš si poradil. O chvíľu opäť prihrával Mensah, zakončoval osamotený Záhumenský a na bránkovej čiare zachránil pred istým gólom Krivák! V 59. minúte pohrozil strelou z uhla šestnástky Medved, ale trafil iba do bočnej siete. V 60. minúte po rohovom kope centroval Rymarenko, hlavička Maleca skončila na konštrukcii košickej brány. V 68. minúte sa domáci radovali z vyrovnania, centroval aktívny Rymarenko a Malec zo situácie zaváňajúcej postavením mimo hry zblízka skóroval - 2:2. V 70. minúte sa dostal do úniku Medved, lopta sa odrazila k Faškovi, ktorý mieril tesne nad bránu Dukly. V 81. minúte pálil Hanes, Šípoš vyrazil, ktorý si o 5 minút poradil aj s nebezpečnou hlavičkou Godála. Keď sa už zdalo, že sa zápas skončí remízou, zmocnil sa lopty na ľavej strane Jones a prízemnou strelou rozhodol o výhre žlto-modrých - 2:3!

Štatistika

Banská Bystrica - FC Košice 2:3 (1:2)

Góly: 33. Rymarenko (11 m), 68. Malec - 28. a 45.+1. Niarchos, 90.+2. Jones. ŽK: Ľupták, Migaľa - Krivák, Šípoš. ČK: 32. Jakubko (za hru rukou) Rozhodovali: Ruc - Straka, Kuba - 1032 divákov.

MFK DUKLA: Trnovský - Mensah, Godál, Willwéber (64. Migaľa) - Šikula (76. Brenkus), Hlinka, Ľupták (64. Slebodník), Záhumenský - Veselovský (76. Hanes), Malec, Rymarenko. Tréner: Marek Bažík.

FC KOŠICE: Šípoš - Jakubko, Krivák, Kružliak - Fabiš, Takáč (46. Bokros), Gallovič (90.+3. Gorosito), Magda (83. Jones) - Faško (71. Varga) - Niarchos (46. Dos Santos), Medved. Tréner: Roman Skuhravý.

Zvyšné výsledky 9. kola Niké ligy: Michalovce - Slovan Bratislava 2:4 (1:1), Trenčín - Podbrezová 1:1 (0:1), Dunajská Streda - Trnava 0:0, Ružomberok - Skalica 1:2 (1:0), Žilina - Komárno 2:1 (1:1).

Ďalší program nášho mužstva:

10.kolo Niké liga (sobota 5.10.2024 o 18.00 hod.): FC Košice - Ružomberok,

11.kolo Niké liga (sobota 19.10.2024 o 15.30 hod.): Michalovce - FC Košice,

12.kolo Niké liga (sobota 26.10.2024 o 18.00 hod.): Dunajská Streda - FC Košice,

13.kolo Niké liga (sobota 2.11.2024 o 15.30 hod.): FC Košice - Trenčín.