Po výbornom výkone sme doma remizovali s Trnavou 1:1

• 15.09.2024

Futbalisti košického FC remizovali v nedeľňajšom stretnutí 7. kola Niké ligy doma s Trnavou 1:1, keď jediným strelcom našich bol na konci prvého polčasu Dávid Gallovič. Žlto-modrých uvidíme najbližšie doma už o necelý týždeň, keď v sobotu 21. septembra 2024 o 18.00 hod. budú hostiť v súboji 8. kola MŠK Žilina.

Tréner Gergely Geri urobil oproti predošlému zápasu v Skalici jednu zmenu v základnej zostave, na ľavej strane Szilárda Bokrosa nahradil Daniel Magda. Kapitánom mužstva ostal Dominik Kružliak, keďže Ján Krivák sa po vypršaní trestu objavil na súpiske medzi náhradníkmi.

Prvý polčas priniesol rušný a zaujímavý futbal. Ako prví pohrozili hostia, Jureškin odcentroval z ľavej strany, lopta sa dostala k Danielovi, ktorého strelu brankár Šípoš kryl. Za pár desiatok sekúnd Zsigmund fauloval Kratochvía, loptu si z hranice vyše 25 metrov postavil Štetina a bombou k žrdi poslal hostí do vedenia - 0:1. Zakrátko bol na opačnej strane bližšie k bráne faulovaný Niarchos, no Faško trafil iba do múru. Najväčšia šanca žlto-modrých v prvom polčase prišla v 10. minúte, Jakubko vysunul Galloviča, ten po úniku sprava odcentroval, lopta našla úplne voľného Faška, ktorý sám zoči-voči Frelihovi trafil nohu brankára hostí. Košičania pokračovali v aktívnej hre a v 15. minúte po kombinácii Magdu s Medvedom sa dostal k zakončeniiu Niarchos, no jeho teč našiel trnavského gólmana pripraveného. V 19. minúte zaútočili aj hostia, konkrétne nebezpečne prenikol rýchlonohý Azango, ale jeho strela skončila na bočnej sieti. O dve minúty centroval z pravej strany Fabiš, hlavička Niarchosa mierila vedľa brány. V 25. minúte po akcii Niarchosa odvážne prenikol Faško, pred zakončením ho zastavil blok Štetinu. Žlto-modrí neúnavné išli za vyrovnaním, čoho dôkazom bola aj akcia Magdu z 35. minúte, jeho center v ideálnej pozícii minul Niarchos. O tom, že sa vyplatí bojovať do konca, sa presvedčili domáci v 43. minúte, keď po ľavej strane prenikol až k bránkovej čiare Niarchos, spätne našiel v „malom vápne“ Galloviča, ktorý strelou z prvej vyrovnal na 1:1!

Aj po zmene strán patrilo prvé slovo domácim, v 49. minúte unikla dvojica Medveď - Niarchos, a druhý menovaný v úniku mieril nad bránu! Z následného rohového kopu Faška hlavičkoval Kružliak, ale len do náručia brankára Freliha. V 53. minúte centroval zo štandardky Jureškin, hlavičkoval Kratochvíl, ale Šípoš bol pripravený. V 54. minúte veľmi dobré hrajúce Košice boli opäť blízko gólu, centroval Faško, lopty sa zmocnil Niarchos, ale z otočky mieril vedľa trnavskej brány! V 57. minúte sa po dlhej lopte dostal do vyloženej šance Azango, ktorý obišiel aj Šípoša, ale v rozhodujúcej chvíli zakopol o trávnik a namieril vedľa. V 69. minúte sa dostal do nebezpečnej situácie Kratochvíl, spätne našiel Ďuriša, ktorý mieril vedľa brány. V 86. minúte si robil priestor na strelu v nebezpečnej pozícii Medved, ale Jureškin ho v páde zblokoval. V 89. minúte lobovanou strelou skúšal šťastie Fabiš a brankár Frelih loptu vyškriabal končekmi prstov nad brvno! V prvej minúte nadstaveného času sa z hranice pokutového územia odhodlal k strele striedajúci Ofori, brankár Šípoš si poradil. Hneď po tom zakombinoval Medved s Dos Santosom a Zsigmundom, strieľaný center prvého menovaného však dobiehajúci Miljanić o milimetre minul... Aj preto sa tento výborný zápas skončil deľbou bodov.

Štatistika

FC Košice - Trnava 1:1 (1:1)

Góly: 43. Gallovič - 5. Štetina. ŽK: Jakubko, Gallovič - Procházka, Jureškin, Kratochvíl. Rozhodovali: Ruc - Vorel, Roszbeck - 5252 divákov.

FC KOŠICE: Šípoš - Jakubko (72. Dos Santos), Kružliak, Innocenti - Fabiš, Gallovič (81. Takáč), Zsigmund, Magda - Faško - Medved, Niarchos (81. Miljanić). Tréner: Gergely Geri.

SPARTAK: Frelih - Holík, Štetina, Ujlaky, Jureškin - Procházka, Zeljković, Kratochvíl (69. Ofori) - Daniel (90. Sabo), M. Ďuriš, Azango (77. Pich). Tréner: Michal Gašparík.

Výsledky 7. kola Niké ligy: Žilina - Skalica 3:2 (1:1), Michalovce - Trenčín 1:1 (1:0), Banská Bystrica - Komárno 2:3 (1:1), Dunajská Streda - Slovan Bratislava 1:2 (0:0), Ružomberok - Podbrezová 1:0 (1:0).

Ďalší program nášho mužstva:

8.kolo Niké liga (sobota 21.9.2024 o 18.00 hod.): FC Košice - Žilina,

3.kolo Slovnaft cup (streda 25.9.2024 o 15.30 hod.): MŠK Tesla Stropkov - FC Košice,