Po góle z 94. minúty sme Žiline podľahli 1:2

• 21.09.2024
  • Vytlačiť

Futbalisti košického FC prehrali v domácom stretnutí 8. kola so Žilinou 1:2, strelcom košického gólu bol v 6. minúte Žan Medved. Hostia rozhodli o trojbodovom zisku v 4. minúte nadstaveného času. Žlto-modrí sa najbližšie predstavia v stredu 25. septembra v Stropkove, kde ich čaká duel 3. kola Slovnaft cupu. Následne cestujú v sobotu 28. septembra do Banskej Bystrice a doma ich uvidíme v sobotu 5. októbra 2024, ich súperom bude v stretnutí 10. kola MFK Ružomberok.

Tréner Gergely Geri pristúpil oproti predošlému duelu s Trnavou k dvom zmenám v základnej zostave. Namiesto stopéra Innocentiho sa do úvodnej jedenástky vrátil kapitán Krivák, nuž a namiesto zraneného Zsigmunda zaujal pozíciu v strede poľa Takáč.

Ešte pred začiatkom stretnutia si náš útočník Žan Medved prevzal cenu Hráč mesiaca, ktorú získal za svoje výkony, v mesiacoch júl a august. Nuž a bol to práve tento slovinský kanonier, kto udal tón úvodu stretnutia. V 6. minúte si Gallovič na ľavej strane narazil loptu s Faškom, pred bránou našiel voľného Medveda, ktorý zblízka rozvlnil sieť - 1:0! S chuťou hrajúci Košičania pokračovali v aktívnej hre a v 12. minúte po centri Fabiša z pravej strany mieril tesne vedľa hlavou Niarchos. Hostia sa prvýkrát ozvali po štvrťhodine hry, spoza pokutového územia tesne vedľa pálil mladý Hranica. V 24. minúte výborne hrajúci Faško vybojoval rohový kop, ktorý aj zahral na hlavu voľného Medveda, ktorého hlavičku zastavil až výborný reflex brankára Belka. Faško asistoval po štandardnej situácii aj v 35. minúte, jeho ľavačka skončila na hlave Jakubka, no chýbali jej centimetre. V závere prvého polčasu sa prihlásili o slovo aj hostia, najprv v 40. minúte ušiel po ľavej strane reprezentant D. Ďuriš, no jeho koncovku zablokoval obetavý Jakubko. O minútu neskôr sa k odrazenej lopte dostal žilinský Gidi, mieril však nad bránu Šípoša.

Po prestávke Žilina síce opticky pridala, ale boli to domáci, kto sa mohol opäť radovať - v 55. minúte Medved na ľavej strane uvoľnil Faška, ktorý mal pred bránou voľného Niarchosa, ale finálnu prihrávku v poslednej chvíli hostia zblokovali. V 64. minúte zahrával rohový kop Káčer, lopta sa odrazila ku Kopáskovi, ktorý strelou z prvej opečiatkoval žrď košickej brány! V 77. minúte vyslal po dlhšej dobe strelu Faško, ale mieril vedľa žrde Belkovej brány. V 84. minúte hostia zahrávali rohový kop, Káčer poslal loptu na hlavu Minárika, ktorý zblízka hlavou vyrovnal na 1:1. To však nebolo všetko, v 94. minúte našiel Iľko v pokutovom území Kopáska, ktorý strelou k žrdi rozhodol o víťazstve hostí.

Štatistika

FC Košice - Žilina 1:2 (1:0)

Góly: 6. Medved - 84. Minárik, 90.+4 Kopásek. ŽK: Niarchos, Takáč - Káčer, Kaprálik. Rozhodovali: Kišš - Hancko, Jekkel - 3889 divákov.

FC KOŠICE: Šípoš - Kružliak, Krivák (88. Gorosito), Jakubko - Fabiš, Gallovič, Takáč (73. Dos Santos), Magda - Faško - Medved, Niarchos (84. Miljanić). Tréner: Gergely Geri.

MŠK: Belko - Minárik, Hubočan, Ndjeungoue - Hranica (46. Kopásek), Gidi (72. Sauer), Káčer, Bari (81. Badjie) - Kaprálik, Alijagič (63. Bile), D. Ďuriš (63. Iľko). Tréner: Michal Ščasný.

Výsledky 8. kola Niké ligy: Skalica - Dunajská Streda 1:3 (1:1), Komárno - Trenčín 2:1 (1:1), Slovan Bratislava - Ružomberok 2:1 (1:1). Nedeľa 22. septembra: Trnava - Banská Bystrica, Podbrezová - Michalovce.

Ďalší program nášho mužstva:

3.kolo Slovnaft cup (streda 25.9.2024 o 15.30 hod.): MŠK Tesla Stropkov - FC Košice,

9.kolo Niké liga (sobota 28.9.2024 o 18.00 hod.): Banská Bystrica - FC Košice,

10.kolo Niké liga (sobota 5.10.2024 o 18.00 hod.): FC Košice - Ružomberok,

11.kolo Niké liga (sobota 19.10.2024 o 15.30 hod.): Michalovce - FC Košice,

12.kolo Niké liga (sobota 26.10.2024 o 18.00 hod.): Dunajská Streda - FC Košice,

13.kolo Niké liga (sobota 2.11.2024 o 15.30 hod.): FC Košice - Trenčín.