Po dlhej početnej nevýhode sme tesne podľahli doma Komárnu

• 24.08.2024

Futbalisti FC Košice prehrali v stretnutí 5. kola Niké ligy doma s Komárnom 0:1, keď od 34. minúty hrali bez vylúčeného Kriváka. Najbližšie sa žlto-modrí predstavia v Skalici, kde ich duel 6. kola čaká v sobotu 31. augusta o 18.00 hod. Doma ich uvidíme po reprezentačnej prestávke až o ďalšie dva týždne, hostiť budú v nedeľu 15. septembra o 18.00 hod. Spartak Trnava.

Tréner Gergely Geri urobil oproti predošlému vystúpeniu na ihrisku Slovana Bratislava jednu zmenu v základnej zostave, zraneného Nicolasa Gorosita nahradil na ľavej strane stopérskej trojice Jakub Jakubko, ktorý na tomto z rovnakého dôvodu alternoval už väčšiu časť súboja na Tehelnom poli.

Komárno sa od začiatku snažilo hrať aktívne, ale do šancí sa dostávali predovšetkým domáci. Už v 5. minúte sa lopta od Fabiša dostala ku Gallovičovi, ktorý strelou spoza pokutového územia preveril postreh brankára Trefila. O štyri minúte po dlhej lopte presadil cez Pillára aktívny Niarchos, dostal sa aj k zakončeniu, ale to bolo zblokované. Tlak žlto-modrých pokračoval a v 11. minúte po rohovom kope Faška pálil po skrumáži Zsigmund, ale opäť iba do hradby brániacich tiel. O minútu neskôr sa rovnaká situácia zopakovala, bomba Zsigmunda mierila tesne nad bránu Komárna! Košičania pokračovali v nátlakovej hre a v 20. minúte si Kružliak narazil na pravej strane s Fabišom, spätne našiel Medveda, ale jeho koncovka mierila vedľa brány KFC. V 26. minúte zahrávali domáci už ôsmy (!) rohový kop, po centri Fabiša, nasledovala pätička Jakubka, potom teč Pillára a robinzonáda brankára Trefila. Po polhodine hry vstúpil do hry rozhodca Očenáš, v rozmedzí 32. a 34. minúty udelil kapitánovi FC Košice Jánovi Krivákovi dve žlté karty, z ktorých hlavne druhá bola veľmi otázna, a hostia mali výhodu o jedného hráča viac. Boli to však žlto-modrí, kto mohol v pridanom čase skórovať, Fabišov center našiel hlavu Zsigmunda, ale ten mieril zblízka nepresne.

Hneď po prestávke mal prvú šancu hostí Gandbold, po centri z pravej strany však mieril vedľa. O veľa viac zaváňala hneď z protiútoku hlavička Magdu, ktorý si nabehol na center Bokrosa, ale jeho koncovku k žrdi vyškriabal brankár Trefil. Komárno postupne začalo čoraz viac využívať početnú výhodu, žlto-modrí sa však nevzdávali a postupne získavali výhodu v krídelných priestoroch. V 72. minúte najprv po roho Faška zakončoval nebezpečne Jakubko a vzápätí Fabiš uvoľnil do ideálnej pozície Medveda, ktorého strelu Trefil vyrazil nohou. Desať statočných Košičanov prevzalo v záverečnej štvrťhodine iniciatívu. V 78. minúte odvážne prenikol po ľavej strane Gallovič, lopta sa odrazila ku Zsigmundovi, ale ten netrafil z hranice 16-ky bránu. Prišlo však nedáš-dostaneš, v 81. minúte Špyrka našiel prihrávkou za košickú obranu rozbehnutého Tamása a ten strelou popri Šípošovi skóroval - 0:1. V 93. minúte mohli žlto-modrí vyrvonať, Medved potiahol po pravej strane, spätne našiel Dos Santosa, ktorý však z prvej mieril vysoko nad. V samom závere, keď už útočil aj brankár Šípoš, si ešte domáci vytvorili tlak, ale bez gólovej radosti.

Štatistika

FC Košice - Komárno 0:1 (0:0)

Gól: 81. Tamás. ŽK: Krivák 2, Kružliak, Zsigmund, Dos Santos - Špyrka, Sylvestr, Trefil. ČK: 34. Krivák (po druhej ŽK). Rozhodovali: Očenáš - Jekkel, Kuba - 2852 divákov.

FC KOŠICE: Šípoš - Kružliak, Krivák, Jakubko - Fabiš, Gallovič, Faško (82. Dos Santos), Zsigmund, Bokros (86. Inonocenti) - Niarchos (46. Magda), Medved. Tréner: Gergely Geri.

KFC: Trefil - Diviš, Špiriak, Pillár, Rudzan - Šmehyl (59. Tamás), Špyrka, Ožvolda (90. Németh), Gandbold (90. S. Daniel) - Bayemi (59. Silvestr) - Voleský (81. G. Nagy). Tréner: Mikuláš Radványi.

Výsledky 5. kola Niké ligy: Skalica - Trnava 1:2 (0:0), Žilina - Trenčín 4:1 (1:1). Nedeľa 25.8.2024: Banská Bystrica - Slovan Bratislava 0:2 (0:0), Ružomberok - Michalovce 2:2 (1:1). Dunajská Streda - Podbrezová odložené z technických príčin.

Ďalší program nášho mužstva:

2.kolo Slovnaft cup (streda 28.8.2024 o 17.00 hod.): FK TJ Sokol Brezovica - FC Košice,