Nový ročník Slovnaft cupu odštartujeme v Brezovici

• 14.08.2024

Súperom žlto-modrých v druhom kole pohárovej súťaže bude účastník piatej ligy severovýchod. V prvom kole vyhral na ihrisku Širokého 5:0 a suverénne odštartoval aj boje o majstrovské body.

Najstaršia futbalová súťaž na Slovensku Slovnaft cup odštartovala súbojmi prvého kola už začiatkom mesiaca. FC Košice začína boje v pohárovej súťaži v druhom kole a jeho súperom bude účastník piatej ligy severovýchod FK TJ Sokol Brezovica. Klub reprezentujúci obec s poldruhatisíckou obyvateľov sídliacou v okrese Sabinov si v prvom kole suverénne počínal na ihrisku šiestoligového Širokého, kde vyhral 5:0. Suverénne si zatiaľ počína aj v majstrovskej súťaži, kde v úvodných dvoch kolách dvakrát zvíťazil - najprv zdolal doma Levoču 5:2 a potom Bystré 2:0.

Pripomeňme, že v minulom ročníku naši futbalisti odštartovali cestu Slovnaft cupom tiež na ihrisku klubu z nižšej súťaže, v druhom kole sa predstavili na pôde štvrtoligového Kežmarku a po výhre 3:0 sa kvalifikovali do tretieho kola. Tam narazili na šiestoligový Spišský Štiavnik, vyhrali 6:0 a to ich poslal do bojov štvrtého kola. V ňom nastúpili na ihrisku druholigového Šamorína a po dvoch góloch Žana Medveda si vybojovali ďalší postup. Vo februárovom osemfinále sa premiérovo predstavili doma, ale Spartaku Trnava podľahli 2:3, hoci ešte v 85. minúte viedli 2:1.

2.kolo Slovnaft cup: FK TJ Sokol Brezovica - FC Košice (streda 28. augusta 2024 o 17.00 hod.).