Na Slovane sme mali na dosah bod, rozhodla 90. minúta

• 17.08.2024

Futbalisti košického FC v sobotňajšom stretnutí 4. kola Niké ligy prehrali na ihrisku bratislavského Slovana 1:2, keď rozhodujúci gól inkasovali v 90. minúte. Žlto-modrí sa najbližšie predstavia doma, v sobotu 24. augusta 2024 o 18.00 hod. privítajú v súboji 5. kola nováčika z Komárna.

Tréner nášho mužstva Gergely Geri urobil oproti predošlému súboju s Podbrezovou jedinú zmenu v zostave, keď Jakuba Jakubka nahradil na stopérskom poste Nicolas Gorosito. Na druhej strane kormidelník bratislavského Slovana Vladimír Weiss starší pristúpil oproti utorňajšiemu duelu Ligy majstrov v cyperskej Nikózii až k ôsmim zmenám - v základnej jedenástke sa predstavili iba Vladimír Weiss mladší, Kenan Bajrič a Róbert Mak.

Hoci belasí nastúpili v pozmenenom zložení a spočiatku mali loptu častejšie na kopačkách, po prvých tridsiatich minútach mohol byť stav aj 0:3. Ako prví sa pokúsili o zmenu skóre domáci, propagačnú strelu Maka brankár Šípoš chytil. V 13. minúte poslal Faško loptu za obranu, kde číhal Medved a po faule brankára Trnovského rozhodca ukázal na biely bod. Loptu si naň postavil kanonier Medved a prízemnou strelou do opačného rohu prekonal gólmana domácich - 0:1! Zanedlho nebezpečne prenikol kapitán Slovana Weiss, ale brankár Šípoš si poradil. V 22. minúte bol v akcii opäť Weiss a znovu aj Šípoš na mieste. V 26. minúte zahrával Fabiš rohový kop, lopta sa dostala k osamotenému Kružliakovi, ktorý vo vyloženej pozícii zblízka trafil Voeta. Za pár sekúnd opäť centroval Fabiš, našiel hlavu Niarchosa, ktorého nebezpečný pokus vyškriabal brankár Trnovský! V 33. minúte Medved zachytil nepresnú prihrávku domácich, jeho strelu smerujúcu k žrdi vyškriabal Trnovský a poradil si aj čistou dorážkou Niarchosa! Tento moment zobudil belasých, ktorí si opäť vzali slovo. V 35. minúte Weiss uvoľnil v pokutovom území Vojtka, ale ten v čistej šanci mieril vedľa. V 42. minúte prenikol po ľavej strane Mak, jeho strela Šípoša neprekvapila. V 45. minúte získal po súboji s Weissom loptu agilný Niarchos, v rýchlom protiútoku poslal do šance Medveda, ale s jeho krížnou strelou si gólman domácich na dvakrát poradil.

Po zmene strán nastúpil Slovan už so Strelcom a Toličom. Práve druhý menovaný v 48. minúte našiel v pokutovom území Marcelliho, ktorý strieľal z prvej, ale skvelý Šípoš zachránil. V 52. minúte boli v akcii obaja striedajúci hráči, Tolič zahrával z pravej strany rohový kop a Strelec hlavou vyrovnal na 1:1. V 55. minúte sa dostal za obranu belasých Medved, našiel nabiehajúceho Niarchosa, ten sa dostal k strele, ktorú Trnovský kryl. V 58. minúte centroval Faško a Kružliak zblízka hlavou mieril nad brvno! Slovan postupne získaval prevahu a v 66. minúte Weiss našiel na hranici šestnástky Strelca, ktorý sa takmer opäť zapísal do listiny strelcov. V 71. minúte Vojtko šikovne uvoľnil Barseghyana, ale ten aj po obídení brankára Šípoša mieril nad. V 86. minúte opäť centroval z rohu Tolič a Kuckova hlavička mierila tesne vedľa košickej žrde. Slovanisti v druhom polčase postupne poslali na ihrisko všetky svoje esá, v závere si vytvorili územnú prevahu a tesne pred uplynutím riadneho hracieho času sa dočkali víťazného gólu. Po štandardnej situácii Toliča hlavičkoval na zadnej žrdi Voet, našiel voľného Barseghyana, ktorý zblízka skóroval a stanovil konečný výsledok.

Štatistika

Slovan Bratislava - FC Košice 2:1 (0:1)

Góly: 52. Strelec, 90. Barseghyan - 15. Medved (11 m). ŽK: Bajrič - Gorosito, Niarchos. Rozhodovali: Marhefka - Hrmo, Jánošík - 5298 divákov.

SLOVAN: Trnovský - Medveděv (80. Blackman), Bajrič, Voet, Vojtko (82. Sharani) - Savvidis (46. Tolič), Weiss ml. (66. Kucka), Szoke - Barseghyan, Mak (46. Strelec), Marcelli. Tréner: Vladimír Weiss st.

FC KOŠICE: Šípoš - Kružliak, Krivák, Gorosito (25. Jakubko) - Gallovič (73. Miljanič), Zsigmund - Bokros (73. Magda), Faško (73. Takáč), Fabiš - Niarchos (56. Varga), Medved. Tréner: Gergely Geri.

Výsledky 4. kola Niké ligy: Michalovce - Dunajská Streda 0:3 (0:1), Podbrezová - Skalica 7:1 (3:0), Trenčín - Banská Bystrica : (:). Nedeľa 18.8. 2024: Trnava - Žilina. Komárno - Ružomberok odložené na 24.9.2024..

Ďalší program nášho mužstva:

5.kolo Niké liga (sobota 24.8.2024 o 18.00 hod.): FC Košice - Komárno,

2.kolo Slovnaft cup (streda 28.8.2024 o 17.00 hod.): FK TJ Sokol Brezovica - FC Košice,

6.kolo Niké liga (sobota 31.8.2024 o 18.00 hod.): Skalica - FC Košice.