Hladký postup v Slovnaft cupe, v Brezovici sme vyhrali 4:0

• 28.08.2024

Futbalisti košického FC zvládli stretnutie druhého kola Slovnaft cupu, keď na ihrisku piatoligovej Brezovice vyhrali hladko 4:0. Najbližšie sa žlto-modrí predstavia v Skalici, kde ich duel 6. kola čaká v sobotu 31. augusta o 18.00 hod. Doma ich uvidíme po reprezentačnej prestávke až o ďalšie dva týždne, v nedeľu 15. septembra o 18.00 hod. budú hostiť Spartak Trnava. Tretie kolo Slovnaft cupu je stanovené na 25. septembra, súper žlto-modrých vzíde z duelu Gelnica - Stropkov.

Tréner žlto-modrých Gergely Geri urobil oproti ostatnému ligovému duelu s Komárnom urobil v zostave viacero zmien a v základnej zostave sa v sobotu i v stredu ocitli Jakub Jakubko, Lukáš Fabiš (nastúpil s kapitánskou páskou) a Giannis Niarchos.

Žlto-modrí aj vo výrazne premiešanej zostave od začiatku prevzali iniciatívu, no bojovní piatoligisti im statočne vzdorovali. Košičania si postupne vypracovali viacero gólových možností, ale strela z otočky Dos Santosa mierila nad, sólo Miljanića skončilo na do domácom brankárovi, Sovič po rohovom kope mieril vedľa a strele Sabolčíka z prvej taktiež chýbali centimetre, hlavička Niarchosa skončila na brvne a volej Vargu kryl brankár Sudimák. Presný bol až Dos Santos, ktorý štyri minúty pred prestávkou otvoril skóre - 0:1.

Hneď po prestávke mali Košičania dve príležitosti, gól Magdu kvôli postaveniu mimo hry neplatil a hlavička Niarchosa mierila vedľa, nuž a ten istý hráč napálil v 53. minúte do žrde. Čo nevyšlo jemu, podarilo sa zanedlho Sovičovi, ktorý zblízka zvýšil na 2:0 pre hostí. Žlto-modrí naďalej pokračovali v nápore a ďalšie stopercentné šance Dos Santosa, Sabolčíka, Miljanića a Niarchosa ostali nevyužité. Žlto-modrí korunovali svoju prevahu v 78. minúte, kedy Dos Santos po prihrávke z hĺbky poľa pekne obstrelil brankára Sudimáka zvýšil na rozdiel troch gólov. Hneď po ňom využil chybné vybehnutie brankára Miljanič a skóre sa zmenilo na 0:4. Žlto-modrí s prehľadom túto prekážku zvládli a postúpili do ďalších bojov.

Štatistika

Brezovica - FC Košice 0:4 (0:1)

Góly: 41. a 78. Dos Santos, 53. Sovič, 80. Miljanič ŽK: Sudimák - Magda, Miljanić. Rozhodovali: Ziemba - Bobko, Havira - 1 111 divákov.

FK SOKOL: Sudimák (85. Ďurica) - Veľký, Kulpa, Hajduk, Martoňák – Vysočan (84. Čižmár), Biatt (77. Vrábeľ), Červeňák, Minár (84. Hovančík) - Svocák (77. Matia), Fedor. Tréner: Jaroslav Kušnír.

FC KOŠICE: Teplan - Fabiš (71. Ivan), Jakubko (63. Zsigmund), Innocenti, Magda (63. Bokros) - Sovič (71. Gallovič), Varga, Sabolčík - Dos Santos, Niarchos (71. Faško), Miljanić. Tréner: Gergely Geri.