Hladký postup v Slovnaft cupe po výhre 4:1 v Stropkove

• 25.09.2024

Futbalisti FC Košice zvíťazili v stretnutí tretieho kola Slovnaft cupu na ihrisku Stropkova 4:1 (2:1) a vybojovali si hladký postup v pohárovej súťaži. Žlto-modrí budú najbližšie v akcii v sobotu 28. septembra v Banskej Bystrici a doma ich uvidíme v sobotu 5. októbra, ich súperom bude o 18.00 hod. v stretnutí 10. kola MFK Ružomberok.

FC Košice nastúpil v pohárovom stretnutí na ihrisku treťoligového Stropkova už pod vedením nového trénera Romana Skuhravého, ktorý sa kormidla žlto-modrých oficiálne ujal iba pár hodín pred začiatkom duelu tretieho kola Slovnaft cupu. Nový český tréner nenechal oproti sobotňajšiemu ligovému duelu so Žilinou v základnej zostave takmer kameň na kameni. Od začiatku nastúpili iba štyria hráči, Jakub Jakubko, Dalibor Takáč, Dominik Kružliak a Daniel Magda.

Pred solídne zaplneným stropkovským publikom začali lepšie žlto-modrí, v 13. minúte našiel Sabolčík za obranou Tesly voľného Bokrosa, ktorý strelou pod brvno otvoril skóre - 0:1. Žlto-modrí mali hru pod kontrolou a druhýkrát sa radovali v 27. minúte, keď zaváhanie domáceho kapitána M. Keresteša využil Miljanić a strelou z uhla prestrelil brankára Dlugoša - 0:2. Z dvojgólového vedenia sa však Košičania dlho netešili, po polhodine hry využil zaváhanie v obrane Hurný a prízemnou strelou znížil na 1:2. Za pár sekúnd mohlo byť aj vyrovnané, chybnú malú domov Jakubka zachytil Castrillón, ktorý sa sám rútil na brankára Kiru, ale jeho koncovka mierila iba do bočnej siete.

Do druhého polčasu nastúpili Košičania so štyrmi zmenami, novými mužmi na ihrisku boli Faško, Fabiš, Gallovič a Jones. A v 50. minúte sa žlto-modrí radovali po tretíkrát, Jones umnou prihrávkou za obranu našiel Miljanića a ten rutinérsky zvýšil na rozdiel dvoch gólov - 1:3. V 61. minúte mohli domáci opäť znížiť, ale Castrillón trafil zvnútra šestnástky do žrde Kirovej brány! V 77. minúte sa po Kružliak po narážačke s Niarchosom ocitol sám pred brankárom domácich, ale v čistej šanci neuspel. O minútu neskôr po rohovom kope Fabiša mieril Jakubko hlavou do brvna stropkovskej brány. V 86. minúte zavŕšil hetrik Miljanić, ktorý zužitkoval akciu Niarchosa a pohodlne zvýšil na rozdiel troch gólov, čím spečatil nielen košické víťazstvo, ale aj postup.

Štatistika

Stropkov - FC Košice 1:4 (1:2)

Góly: 30. Hurný - 27., 50. a 86. Miljanić, 13. Bokros. ŽK: bez kariet. Rozhodovali: Sučka - Cisko, Mihalík - 1673 divákov.

MŠK TESLA: Dlugoš - Coulibaly, Špak, M. Keresteš, Matkobiš - Olarte (60. Gonos), Hurný (71. Duras), Leško (60. Slebodník), D. Keresteš (80. Zápotocký), Ivanecký (80. Korady) - Castrillón. Tréner: Ján Šafranko.

FC KOŠICE: Kira - Magda, Jakubko, Gorosito (46. Fabiš), Kružliak - Dos Santos (46. Jones), Takáč (69. Niarchos), Varga (46. Gallovič), Bokros - Miljanić, Sabolčík (46. Faško). Tréner: Roman Skuhravý.

Ďalší program nášho mužstva:

9.kolo Niké liga (sobota 28.9.2024 o 18.00 hod.): Banská Bystrica - FC Košice,

10.kolo Niké liga (sobota 5.10.2024 o 18.00 hod.): FC Košice - Ružomberok,

11.kolo Niké liga (sobota 19.10.2024 o 15.30 hod.): Michalovce - FC Košice,

12.kolo Niké liga (sobota 26.10.2024 o 18.00 hod.): Dunajská Streda - FC Košice,

13.kolo Niké liga (sobota 2.11.2024 o 15.30 hod.): FC Košice - Trenčín.