FC Košice v generálke remizoval doma s AS Rím 1:1

• 22.07.2024

Futbalisti FC Košice remizovali v záverečnom stretnutí letnej prípravy doma s talianskym AS Rím 1:1, keď o ich presný zásah sa postaral v 53. minúte Dalibor Takáč. Pre žlto-modrých to bolo generálka na štart Niké ligy, ktorý sa uskutoční v nedeľu 28. júla o 18.00 hod. proti DAC Dunajská Streda.

Tréner žlto-modrých Gergely Geri stavil na osvedčenú základnú zostavu. Špeciálne miesto v nej mal dlhoročný kapitán mužstva a historicky najlepší strelec Erik Pačinda. Ten odohral prvých desať minút stretnutia. Po ich uplynutí zápas na chvíľu prerušili. Erik Pačinda za mohutného potlesku zaplnených tribún odovzdal kapitánsku pásku Nicolasovi Gorositovi, spoluhráči mu pri odchode z ihriska vytvorili čestnú uličku a následne prenechal miesto na ihrisku ďalšiemu rodenému Košičanovi Daliborovi Takáčovi.

Papierový favorit z Talianska od začiatku prevzal iniciatívu do vlastných rúk a vytvoril si územnú prevahu. Domáci pozorne bránili a snažili sa hľadať diery v obrane súpera. V 22. minúte využil chybu v košickej obrane Solbaken, ale v dobrej šanci trafil Kružliaka. Potom prišli aj chvíle domácich, v 32. minúte Zsigmund vysunul do úniku Faška, ale toho zastavila obrana Rimanov. O minútu neskôr si Gallovič vypýtal faul na hranici pokutového územia, Faškova technická strela mierila tesne vedľa žrde. Ľavák v žlto-modrom bol v akcii aj v nadstavenom čase prvého polčasu, po odkope Fabiša sa dostal do úniku po ľavej strane, v pokutovom území hľadal nabiehajúceho Takáča, ale toho obrana AS pri streleckom pokuse zblokovala. Záverečné slovo patrilo hosťom z Talianska, Baldanzi bol pred pokutovým územím faulovaný a sám trafil zo štandardnej situácie do múru.

Po zmene strán začali Košičania aktívne a ich snaha bola korunovaná v 53. minúte, keď Faško získal loptu, prihral Takáčovi a ten zblízka otvoril skóre zápasu! Krátko po góle došlo v oboch tímoch k viacerým striedaniam a hostia mali dve dobré príležitosti, no pätička Solbakena i strela Cherubiniho našli brankára Šípoša pripraveného. V 76. minúte odvážne prenikol Gallovič, obrana hostí ho zastavila, diváci si pýtali penaltu, ale píšťalka rozhodcu ostala nemá. V 81. minúte prenikol po ľavej strane Magda, našiel nabiehajúceho Miljaniča a jeho strela natiahla brankára Ryana. V 83. minúte odvážne prenikol Miljanič, dobre vystrelil k žrdi a brankár Ryan končekmi vyškriabal loptu na roh. Nedáš dostaneš sa potvrdilo zanedlho, Pisilli si narazil loptu s Cherubinim a strelou k žrdi strelil vyrovnávajúci gól. V 89. minúte sa po rohovom kope dostal k zakončeniu Sovič, ale z dobrej pozície mieril nad. Keďže v sieti neskončila ani hlavička aktívneho Miljaniča, skončilo sa atraktívne prípravné stretnutie remízou 1:1.

Štatistika

FC Košice - AS Rím 1:1 (0:0)

Góly: 53. Takáč - 85. Pisilli. Rozhodovali: Gemzický - Jekkel, Čajka - 12 050 divákov.

FC KOŠICE: Šípoš (82. Teplan) - Fabiš (85. Dos Santos), Kružliak, Gorosito (64. Krivák), Innocenti (64. Jakubko), Bokros (64. Magda) - Gallovič (82. Sovič), Zsigmund (64. Varga), Faško (76. Miljanič) - Pačinda (10. Takáč, 82. Korba), Medved (64. Niarchos). Tréner: Gergely Geri.

AS: Svilar (46. Ryan) - Sangare Traoré (64. Seola), Ndicka (64. Reale), Kumbulla (64. Nardin), Angelino (64. Cama)) - Bove (46. Pisilli), Darboe (64. Levak) - Baldanzi (64. Cherubini), Le Feé (64. Graziani), Costa Vesco (46. Zalewski) - Solbaken (64. Sudamele). Tréner: Daniele De Rossi

Ďalší program nášho mužstva:

1.kolo Niké liga (nedeľa 28.7.2024 o 18.00 hod.): FC Košice - DAC Dunajská Streda.

2.kolo Niké liga (sobota 3.8.2024 o 18.00 hod.): Trenčín - FC Košice (v Myjave)

3.kolo Niké liga (sobota 10.8.2024 o 20.30 hod.): FC Košice - Podbrezová.