Dvojgólová prehra v Skalici proti Trenčínu

• 03.08.2024

Futbalisti košického FC neuspeli v sobotňajšom stretnutí druhého kola Niké ligy proti Trenčínu, ktorému na neutrálnej pôde v Skalici podľahli dvojgólovým rozdielom. Žlto-modrí sa najbližšie predstavia doma, kde v sobotu 10. augusta o 20.30 hod. odohrajú duel proti Podbrezovej.

Tréner žlto-modrých Gergely Geri ostal verný základnej zostave, ktorá naposledy doma vybojovala bod za remízu s Dunajskou Stredou. Jediným prírastkom bola prítomnosť Nassima Innocentiho na lavičke náhradníkov.

V skalickom azyle boli spočiatku streleckí aktívnejší naši hráči. V 6. minúte po rohovom kope Faška mieril hlavou vedľa Medved a v 20. minúte po centri Zsigmunda z pravej strany bol rovnako hlavou neúspešný Faško. Pred uplynutím polhodiny hry sa k slovu v ofenzíve dostali aj Trenčania, Emeka po centri Hájovského zastrihol nožnice a tesne minul žrď košickej brány. Následný rohový kop zahrali Trenčania na krátko, Gajdoš našiel na hranici pokutového územia Uchekbua a ten technickou strelou k žrdi otvoril skóre zápasu - 1:0. Žlto-modrí neskladali zbrane a v 36. minúte Faško našiel centrom v šestnástke Fabiša, pred ktorým zachránil Trenčanov brankár Sláviček. O dve minúty získal loptu Gallovič, uvoľnil Medveda, ale tomu sa vo výhodnej pozícii nepodarilo loptu vrátiť na zakončenie. V 39. minúte sa individuálne presadil aktívny Sunday, ale brankár Šípoš jeho nebezpečnú koncovku vytesnil na roh. Zaujímavý bol záver prvého dejstva, najprv v 45. minúte zakombinovali na pravej strane Takáč s Fabišom a po centri druhého z nich zakončoval hlavou zblízka osamotený Medved. Lenže mieril tesne vedľa žrde trenčianskej brány. Tesne pred uplynutím druhej nadstavenej minúty poslal Krivák riskantnú malú domov, brankár Šípoš sa šmýkačkou snažil zachrániť pred Emekom, ktorý loptu napokon získal a tvrdou strelou strelil gól do šatne - 2:0.

V 48. minúte mali naši futbalisti veľkú šancu znížiť, Bokros získal loptu, preniesol hru na Fabiša, ktorý uvoľnil do zakončenia Faška, ale toho zblízka v čistej šanci vychytal brankár Sláviček. V 53. minúte urastený Emeka dvakrát v priebehu minúty fauloval Faška a Bokrosa, za čo videl dve žlté karty, a naši získali prevahu o jedného hráča. Prvýkrát sa naši dostali k zakončeniu až v 71. minúte, krátko po príchode hry strieľal z úniku mimo brány Dos Santos. Čiperný Portugalčan bol v akcii aj o dve minúty neskôr, po šikovnom uvoľnení našiel centrom hlavu Niarchosa, ale ten zblízka mieril nad bránu. Aj keď si žlto-modrí počas prečíslenia dokázali vytvoriť optickú prevahu, na zmene skóre sa to žiadnym spôsobom neprejavilo, a tak si pripísali na konto prvú prehru v sezóne.

Štatistika

Trenčín - FC Košice 2:0 (2:0)

Góly: 30. Uchekbu, 45.+3. Emeka. ŽK: Ben Sallam, Emeka, Stojsavljevič, Sláviček - Zsigmund, Gallovič, Krivák. ČK: 53. Emeka (po druhej ŽK). Rozhodovali: Kišš - Hrmo, Štofík - 372 divákov.

AS: Sláviček - Hájovský, Bondarenko, Stojsavljevič, Holúbek - Ibrahim (66. Zorić), Ben Sallam (66. Bariš), Gajdoš (75. Donkor) - Uchegbu (85. Pavek), Emeka, Sunday (85. Praženka). Tréner: Ilija Stolica.

FC KOŠICE: Šípoš - Kružliak (85. Magda), Gorosito, Krivák - Fabiš (70. Dos Santos), Bokros - Gallovič, Zsigmund (85. Varga), Takáč (46. Niarchos) - Faško (66. Miljanić) - Medved. Tréner: Gergely Geri.

Výsledky 2. kola Niké ligy: Banská Bystrica - Skalica 1:1 (1:0), Slovan Bratislava - Podbrezová 1:0 (0:0), Michalovce - Trnava 0:0, Dunajská Streda - Komárno 2:0 (1:0), Žilina - Ružomberok (odložené na 29.10.2024).

Ďalší program nášho mužstva:

3.kolo Niké liga (sobota 10.8.2024 o 20.30 hod.): FC Košice - Podbrezová,

4.kolo Niké liga (sobota 17.8.2024 o 18.00 hod.): Slovan Bratislava - FC Košice,