Druhé víťazstvo za sebou, Ružomberok sme doma zdolali 2:1!

• 05.10.2024

Futbalisti košického FC zvíťazili v stretnutí 10. kola Niké ligy doma nad Ružomberkom 2:1, keď úspešnými strelcami ešte v prvom polčase boli Faško a Bokros. V Niké lige teraz nasleduje reprezentačná prestávka a po nej sa žlto-modrí až trikrát predstavia na ihriskách súperov. Najprv ich v stredu 16.októbra o 15.00 hod. čaká duel štvrtého kola Slovnaft cupu na ihrisku druholigovej Petržalky, potom v sobotu 19.októbra o 15.30 hod. regionálne derby v Michalovciach a napokon v sobotu 26.októbra o 18.00 hod. v Dunajskej Strede. Doma ich najbližšie uvidíme až o mesiac, keď v sobotu 2. novembra o 15.30 hod. privítajú AS Trenčín.

V domácej premiére sa tréner Roman Skuhravý musel zaobísť bez nemocného kanoniera Žana Medveda a takisto potrestaného stopéra Jakuba Jakubko. Tých v základnej zostave nahradili Szilárd Bokros a Nicolas Gorosito. Medzi náhradníkmi sa navyše premiérovo objavil 17-ročný odchovanec Ľubomír Žinčák.

V prvom polčase sa na košickom trávniku diali veci, ale poďme po poriadku. Hoci aktívnejšie začal Ružomberok, do prvých gólových príležitosti sa dostávali žlto-modrí. V 7. minúte Niarchos na ľavej strane vyzvŕtal obrancov, spätne našiel Fabiša, ktorého prízemnú strelu smerujúcu do siete zastavil pred čiarou odkopom Malý. V 12. minúte už košické tribúny burácali, Šípoš našiel dlhým výkopom Niarchosa, ktorý sa presadil cez obranu súpera, spätne našiel Faška, ktorý zblízka po zemi rozvlnil sieť - 1:0! O dve minúty bol opäť v akcii Niarchos, ktorý našiel Faška, ten pred šestnástkou Bokrosa, ale jeho technická ľavačka tesne minula bránu Liptákov. V 18. minúte prehovorili aj hostia, po skrumáži sa lopta odrazila k Hladíkovi, ale ten zvnútra pokutového územia ľavačkou minul bránu Košíc. V 21. minúte Gorosito dlhou loptou za obranu našiel rozbehnutého Niarchosa, ten sa presadil cez Múdreho a svoje sólo zakončil strelou do siete! Lenže VAR pre údajný predchádzajúci faul Takáča ešte na vlastnej polovici radosť domácich prekazil a ostalo pri jednogólovom vedení. V 31. minúte sa už Košičania radovali regulérne, Magda prenikol po ľavej strane, jeho center obrana Ružomberka odvrátila pred nabiehajúceho ľaváka Bokrosa, ktorý ľavačkou zvýšil na 2:0! V 39. minúte sa Niarchos presadil cez Malého, ten ho nedovolene zastavil v úniku a rozhodca mu udelil červenú kartu. Žlto-modrí prevzali iniciatívu, v samom závere mal ešte po skrumáži šancu Magda, ale zblízka brankára Ťapaja neprekonal. Rozhodca pridal k riadnemu hraciemu času tri minúty, napriek tomu sa hralo ešte dlhšie a práve v tomto úseku zahral Lavrinčík rohový kop na hlavu Gabriela, ktorý gólom do šatne znížil na 2:1.

Druhý polčas začali podľa očakávania s častejším držaním lopty domáci a do prvej možnosti sa dostal v 50. minúte Fabiš, no prudkou strelou minul bránu Ružomberka. O dve minúty po rohovom kope skúšal ľavačkou Faško, Ťapaj bol pripravený. V 55. minúte Selecký ľavačkou natiahol z priameho kopu Šípoša, ktorý vzápätí úspešne čelil dvom nebezpečným dorážkam Hladíka. V 60. minúte Fabiš po rohovom kope našiel spätne Niarchosa, ale ten zvnútra pokutového územia mieril nad. Zanedlho Gallovič strieľaným centrom hľadal Magdu, ale ten minul loptu. V 67. minúte Faško poslal do samostatného úniku Niarchosa, ale ten v čistej príležitosti trafil brankára Ťapaja. O chvíľu mal opäť možnosť Niarchos, našiel však Faška a ten zblízka mieril nad bránu! V 86. minúte ušiel rýchly Jones, ale jeho strela bola v poslednej chvíli zblokovaná. Keďže rušný záver už zmenu skóre nepriniesol, zrodilo sa druhé košické víťazstvo za sebou a zároveň prvé v Niké lige nad Ružomberkom.

Štatistika

FC Košice - Ružomberok 2:1 (2:1)

Góly: 12. Faško, 31. Bokros - 45.+3.Gabriel. ŽK: Niarchos - Köstl, Chrien, Boďa. ČK: 39. Malý (Ružomberok, za faul). Rozhodovali: Choreň - Štofík, Halíček - 2887 divákov.

FC KOŠICE: Šípoš - Kružliak, Gorosito (78. Jones), Krivák - Fabiš, Gallovič, Takáč (78. Zsigmund), Magda - Faško - Niarchos (87. Miljanić), Bokros. Tréner: Roman Skuhravý.

MFK: Ťapaj - Köstl (76. Tučný), Malý, Gabriel - Gomola (61. Chrien), Lavrinčík, Múdry (82. Boďa), Selecký - Hladík, Huf (46. Mojžiš), Domonkos (76. Chobot). Tréner: Ondřej Smetana.

Zvyšné výsledky 10. kola Niké ligy: Podbrezová - Trnava 0:4 (0:1), Skalica - Komárno 3:0 (1:0), Slovan Bratislava - Trenčín 1:1 (0:1), Dunajská Streda - Žilina, Banská Bystrica - Michalovce.

Ďalší program nášho mužstva:

4.kolo Slovnaft cup (streda 16.10.2024 o 15.00 hod.:): FC Petržalka - FC Košice,

11.kolo Niké liga (sobota 19.10.2024 o 15.30 hod.): Michalovce - FC Košice,

12.kolo Niké liga (sobota 26.10.2024 o 18.00 hod.): Dunajská Streda - FC Košice,

13.kolo Niké liga (sobota 2.11.2024 o 15.30 hod.): FC Košice - Trenčín.