Dorastenci proti Slovanu bez bodového zisku

• 27.05.2024

Predposledným kolom pokračovali počas minulého víkendu stretnutia najvyšších dorasteneckých súťaži. Naši zástupcovia vyšli zo súbojov proti bratislavskému Slovanu bodovo naprázdno, keď neuspeli ani v jednom z troch stretnutí. V sobotu budú na programe súboje záverečného kola, súperom našich mladíkov bude Ružomberok.

U19: FC Košice - Slovan Bratislava 2:3 (0:2)

Góly: 74. Balog, 90. D. Urban - 30. Murár, 44. Holocsy, 66. Balko. ŽK: Biľ, Korba - Slovák, Schmidt. ČK: 54. Slanina (za NŠ). Rozhodovali: Dzivjak - Maliňák, Poracký - 150 divákov.

FC KOŠICE: Drenka - Biľ (72. Major), Kaleta, Ivan, Balog - Korba, Gduľa, Urban - Komárek (60. Závacký), Slanina, Rebej (55. Polča). Tréner: Rudolf Urban.

Rudolf Urban, tréner FC Košice U19: „V prvom polčase sme hrali príliš ustráchane a bojazlivo, čo kvalitný súper zákonite využil a dostal sa do vedenia. Po prestávke už nastúpilo za FC Košice "to pravé" družstvo, ktoré hralo aktívne, ofenzívne, sebavedomo a s nasadením. Na body nám, žiaľ, výkon z druhého polčasu nestačil, ale verím, že do ďalšieho zápasu už pôjdeme poučení!“

U17: Slovan Bratislava - FC Košice 3:1 (2:0)

Góly: 23. Toplanský, 37. Lukáček, 90. Canolli - 48. Koroľ. ŽK: Mičian, Gurbaľ, Handlovič, Žinčák. Rozhodovali: Hegeduš - Lalo, Vargová - 55 divákov.

FC KOŠICE: Kovalčík - Bučko (60. Závada), Žinčák, Hasin, Mičian - Halčišák, Handlovič (79. Gliganič), Al-Zabidi - Gurbaľ, Muller (70. Klasovský), Koroľ. Tréner: Dominik Ivanko.

Dominik Ivanko, tréner FC Košice U17: „Do zápasu sme vstúpili aktívne a vypracovali sme si tri dobré gólové šance. Zlom nastal pri prvom góle domácich, keď prakticky hneď z prvej šance sme inkasovali lacný gól. O desať minút neskôr po veľkej chybe v obrannej fáze súper zvýšil na 2:0 a ostali sme paralyzovaní. V úvode druhého polčasu sme znížili po peknej akcii a dostali sa do hry. Snaha bola, ale naša efektivita bola zlá. V závere zápasu sme zmenili rozostavenie, vsadili všetko na útočnú fázu, no vyrovnať sme už nedokázali. Súper v nadstavenom čase strelil tretí gól. Mrzí ma hlavne naša efektivita a lacno inkasovane góly v prvom polčase...“

U16: Slovan Bratislava - FC Košice 1:0 (1:0)

Gól: 32. Novák. ŽK: Tomaško - Maroši. Rozhodovali: Lalo - Hegeduš, Vargová - 55 divákov.

FC KOŠICE: Maroši - Sater, Hric, Goliáš - Goga, Guľa, Džaferi (53. Hajduk), Renner - Rezeš (53. Kraus), Trnka (67. Havir), Zsóka (53. Novotný). Tréner: Miroslav Sovič.

Miroslav Sovič, tréner FC Košice U16: „Škoda nepremenených príležitostí počas zápasu a hlavne v závere sme mohli otočiť nepriaznivé skóre v náš prospech. Viac kľudu vo finálnej fáze znamená, že máme na čom pracovať v tréningovom procese.“

Góly: Straka, Sásfai

MZ U13 "B": FK 05 Levoča - FC Košice 1:3 (1:1)

Góly: Onyshchuk 2, Sokoli.

MZ U11: FC Košice - CFT Vranov n./T. 16:5

Góly: Majoroš 3, Bobaľ, P. Perun, Horák, Piga, Dosedla 3, Herteľ 2, Markušovský, Tokárová 3.