Chceme, aby bolo zrejmé, že FC Košice je viac ako futbal, hovorí riaditeľ Akadémie FC Košice Adam Geri

  • 28.12.2021
  • Vytlačiť
Uplynulý polrok priniesol v Akadémii FC Košice veľa zmien. Písali sme o športových, dnes sa pozrieme na manažérsku stoličku.

Vedenie Akadémie FC Košice sa cez leto rozrástlo o novú funkciu – funkciu riaditeľa. Stal sa ním Adam Geri, ktorý v rozsiahlom rozhovore prezradil mnoho zaujímavostí o sebe a svojej práci, ale aj z kuchyne klubu. Mimo iného sa dozviete:


- čo ho spája s trénerom slovenskej futbalovej reprezentácie Štefanom Tarkovičom

- ako sa dostal na post riaditeľa Akadémie FC Košice a v čom mu pomáha profesionálna futbalová minulosť

- prečo nie je preňho motto „FC Košice – viac než futbal“ iba prázdnou myšlienkou

- čo je jeho náplňou práce a čo všetko sa stihlo za štyri mesiace od jeho príchodu

- ako vníma spoluprácu s maďarským DVTK Miškovec a aké know-how klubu priniesla

- ktoré veci je potrebné zlepšiť

- aké novinky čakajú Akadémiu FC Košice v najbližších mesiacoch


Pri Vašom predstavení sa fanúšikovia mohli dozvedieť, že ste vyštudovali Vysokú školu ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave. Na čo presne ste sa zamerali?

„Študovať som začal externe ešte ako profesionálny futbalista v roku 2005 v období, keď Slovensko vstupovalo do Európskej únie - zaujali ma európske fondy a s tým súvisiace operačné programy – veľa som sa tomu popri futbale venoval, aj preto som si zvolil študijný odbor: Regionálny rozvoj. Prepojenie s futbalom nakoniec zostalo v podobe mojej diplomovej práce, ktorú som písal na tému:  Funkcia a osobnosť manažéra pri riadení športových klubov. To bolo pred 11 rokmi, pri písaní diplomovky bol mojím externým konzultantom súčasný tréner slovenskej futbalovej reprezentácie pán Tarkovič, ktorý bol v tom čase športovým riaditeľom MFK Košice. Vôbec som netušil, že sa v podobnej úlohe objavím neskôr aj ja.“


Ako Vám pomohlo prvé štúdium pri príchode do FC Košice?

„Odvtedy sa svet zmenil, sám mám na niektoré veci iný pohľad a najmä pribudli skúsenosti. Od začiatku sa našim trénerom snažím vysvetliť, že úloha trénera nespočíva len v tom, že sa pripraví na tréning a svoje mužstvo na majstrovský alebo prípravný zápas. Sú to odborníci po stránke športovej. Veď je to hotová veda, každý deň sa musíte zdokonaľovať, venovať sa tomu, mať potrebnú licenciu a, samozrejme, aj osobnostné predpoklady, aby ste zachytili súčasné trendy a boli vždy v obraze. Majú však aj ďalšie povinnosti, ktoré súvisia s ich prácou – vystupovanie na verejnosti, komunikácia s rodičmi, riadenie svojho trénerského tímu, rozdelenie úloh, príprava a vyhodnotenie tréningovej činnosti a s tým spojená administratíva, rozbor zápasov a ich prezentácia – čiže zvyšujú sa aj nároky, a preto sa potrebujú posunúť a zdokonaľovať aj z manažérskeho hľadiska. Prichádzam z biznis prostredia, kde som bol vždy hodnotený na základe konkrétnych cieľov a ukazovateľov. Samozrejme, futbalový klub má svoje špecifiká, ale v konečnom dôsledku je to tiež svojím spôsobom obchodná spoločnosť, ktorá vytvára určité služby, produkt, takže aj tu musí mať každý člen, tréner, pracovník presne určené úlohy. Ciele určíme spolu s akcionármi v súlade s našimi športovými cieľmi, z toho vyplývajú presne zadefinované úlohy pre každého. Bavíme sa o systéme, podľa ktorého fungujú aj dobre organizované špičkové firmy. Keď si nestanovíme ciele, úlohy, ukazovatele, ktoré chceme dosiahnuť, nastane problém. Prirovnal by som to k tomu, ako keby sme behali celý život po futbalovom ihrisku hore a dole, ale nikdy by sme neskórovali. Robili by sme teda niečo, čo nemá zmysel a jasný merateľný výsledok. To určite nie je naša cesta.“

„Snažím sa preniesť na trénerov a svojich kolegov myšlienku otvorenej a priamej komunikácie. Chcem dosiahnuť, aby boli viac iniciatívni, aby pochopili, že fungujú v určitom systéme a že FC Košice nie je iba futbalový klub, ale je to jedna firma a časom dúfam, že aj silná značka, kde každý musí odovzdať maximum a možno aj niečo naviac (úsmev). Našou spoločnou myšlienkou musí byť, aby sme vytvorili produkt, ktorý zaujme ľudí a z toho klub bude profitovať.“


Aká je Vaša nedávna pracovná minulosť?

„Začiatkom septembra som prišiel do Košíc na základe úzkej spolupráce s naším partnerským klubom DVTK Miškovec. Ich vedenie ma v lete oslovilo s tým, že majú na mňa dobré referencie a vedeli by si ma predstaviť v tomto projekte. V mojich predošlých zamestnaniach som pôsobil viac než 10 rokov v Maďarsku, kde som zastupoval slovenské firmy v alkoholovom odvetví. Maďarsko a Slovensko sú susedia, ale rozmýšľanie, mentalita i zvyky ľudí sú odlišné a keďže som tam dlhé roky pôsobil, tieto špecifiká poznám. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo som sa dostal do FC Košice – pretože v takom prostredí som pracoval dlhé roky a mám s tým skúsenosti. Dá sa povedať, že som spojovacím mostíkom medzi slovenskou a maďarskou stranou. Keďže plynule rozprávam po maďarsky, tak je táto úloha pre mňa o čosi ľahšia. Mám aj športovú minulosť, som bývalý profesionálny športovec, hral som II. až III. ligu. Keď som však ako 27-ročný videl, že vyššie to nedotiahnem, tak som sa rozhodol pre štúdium a budovanie svojej kariéry mimo futbalu. Veľa ľudí to o mne nevie, ale som vášnivý vinár a vyštudovaný enológ. Vinárstvo som študoval na Univerzite Corvinus v Budapešti, tiež externe.“


V čom Vám pomáha to, že ste boli profesionálnym futbalistom?

„Viem, že svet futbalistov je dosť obmedzený a špecifický. Je to úplný iný svet a život, ako to je pri bežných zamestnaniach. Nehovorím, že futbalisti to majú ľahšie, pretože v živote musia od 8 či 9 rokov všetko podriadiť k tomu, aby z nich boli profesionálni športovci a futbalu všetko odovzdať.  Viem, ako profesionálni športovci rozmýšľajú a presne takéto prepojenie sa im snažím predostrieť. V jeden deň sa futbalová kariéra skončí. Hovorím im, že ak tu je možnosť, tak aby sa zdokonaľovali aj v inom smere. Mimochodom, pochádzam zo športovej rodiny, môj brat je futbalový tréner (Gergely Geri trénoval vo Fortuna lige Nitru, Sereď a Pohronie, v Maďarsku DVTK, pozn. red.). Detailný prehľad o slovenskej i maďarskej I. aj II. lige mám.“


Ako ste vnímali pred príchodom FC Košice?

„Košice som vnímal ako sympatický klub vzhľadom na to, odkiaľ to páni, ktorí si vzali na starosť klub, dostali za krátky čas až sem. Keď sa rozprávame o akadémii, tak sa priznám, že detaily som príliš nepoznal. Kolegovia mi rozprávali, že bolo náročné pozbierať chlapcov, presvedčiť ich, aby ostali v Košiciach hrať II. dorasteneckú ligu. Minulý rok prišiel koronavírus, postup s dorastom sa nepodaril, no nevzdali sa a tentokrát to vyšlo. Od leta máme všetky mužstvá v I. lige, kde robia veľmi dobré meno klubu a Košiciam. Urobil sa kus poctivej práce a moji kolegovia vytvorili dobrý základ, na ktorom sa dá stavať a ďalej to celé rozvíjať. Hnací motor, entuziazmus, odhodlanie  z pohľadu mládeže jednoznačne vidím. Je potrebné s tým citlivo narábať, raz ubrať, inokedy pridať - vždy podľa toho, čo si daná vyžaduje situácia. Mojou základnou myšlienkou je, aby tu bol neustály rozvoj. Každý člen akadémie ráno, keď vstane, by mal mať v hlave prvú myšlienku spojenú s klubom a pýtať sa: Čo môžem urobiť navyše pre rozvoj akadémie, pre mužstvo a pre naše FC Košice? Musíme neustále posúvať svoje hranice a čo najčastejšie opustiť svoju komfortnú zónu. Myslím si, že keď to správne nastavíme, tak sa výsledky dostavia. Bavíme sa o futbale a je veľmi potrebné pripomenúť, že to je beh na dlhú trať. Kto čaká, že za jeden-dva roky tu niečo extrémne vyskočí, tak sa mýli. Musíme byť trpezliví a držať sa svojej koncepcie.“


Športový riaditeľ akadémie Miroslav Guza má na starosti športové veci, vy manažérske. Čo všetko prináša Vaša každodenná práca?

„Nedávno mohli fanúšikovia čítať rozhovor s Mirom Guzom, ktorý to dobre pomenoval. On má na starosti športovú stránku – robí to veľmi dobre, je to skvelý odborník a správny chlap na správnom mieste. Všetko ostatné, čo sa týka financií, budovania vzťahov s verejnými inštitúciami, rôznymi podnikateľskými subjektmi, sponzormi je mojou úlohou. Keďže naša akadémia je spolufinancovaná maďarským partnerským klubom, často som aj v Miškovci, prípadne v Budapešti, kde máme pracovné stretnutia s predstaviteľmi klubu DVTK. V manažmente mládeže zohráva tiež dôležitú úlohu Roman Petruška, svoju prácu zatiaľ zastáva na jednotku. Ja sa snažím celé fungovanie zachytiť, zo svojej pozície usmerniť a vytvoriť systém našej práce. Prvých stodvadsať dní, počas ktorých som v klube, mi dalo obraz o mojich kolegoch. Myslím si, že máme správny mix trénerov a odborníkov - sú tu skúsení tréneri s bohatou hráčskou kariérou, veľmi dobre pripravení a vzdelaní kondiční tréneri a fyzioterapeuti. Spomeniem mená ako Marián Kello - šéftréner brankárov, U19 vedie Miroslav Sovič s asistentom Petrom Šinglárom, mená ako Rudo Urban, Rado Školník, Maťo Lipčák alebo Gejza Pulen sú tiež známe. Máme tu aj mladých chlapcov, ktorí to môžu ďaleko dotiahnuť, sú perspektívni a šikovní. Budem veľmi rád, ak v rámci akadémie vychováme nielen skvelých hráčov, ale aj trénerov, ktorí raz budú trénerom A-mužstva, ktorí poznajú DNA košického futbalu a sú úzko prepojení s klubom.“


Ktoré veci ste začali riešiť hneď po svojom príchode?

„Hlavou úlohu bola, v súčasnosti s ňou už finišujeme, kúpa pozemku, kde postavíme športovú akadémiu, respektíve tréningové centrum. To bolo a je mojou prvoradou úlohou. Dúfam, že do konca roka to dotiahneme do úspešného konca, vyzerá to veľmi sľubne. Predpokladám, že v druhej polovici sezóny sa začne s výstavbou tréningového centra pre našu mládež. Košičania sa majú na čo tešiť. Bolo okolo toho veľa roboty, všetko sa robilo dvojjazyčne, s týmto som sa zaoberal každý deň. Prechádzali tomu dlhé a náročné rokovania nielen s majiteľmi, ale tiež s vedením mesta, právnikmi, odborníkmi na nehnuteľnosti či audítormi. Ďalším dôležitým krokom bolo nasťahovanie pracovníkov a trénerov akadémie do Košickej futbalovej arény, kde v súčasnosti už fungujeme a máme vytvorené skvelé podmienky pre našu prácu. Riešili sme personálne veci a s tým súvisiacu organizačnú štruktúru akadémie, ktorú chceme ešte doplniť. Keď sa dnes niekto príde pozrieť na tréning našich dorastencov alebo žiakov, tak uvidí minimálne štyroch trénerov – hlavného, asistenta, trénera brankárov a kondičného trénera. To svedčí o tom že napredujeme, že výchovu futbalistov robíme s maximálnym úsilím a profesionálne. Od januára začneme intenzívne spolupracovať so športovým psychológom, hoci zatiaľ iba externe, no na druhej strane si od toho veľa sľubujem a dúfam, že nás to tiež posunie vpred. V októbri sa vytvorila Rada rodičov, ktorá je dôležitou myšlienkou v akadémii. Naši partneri z Miškovca nám dávajú dôležité know-how pri fungovaní akadémie. V tomto smere sú pred nami, majú však aj lepšie možnosti a podmienky. Dobré veci chceme u nás implementovať, vidím tu maximálnu otvorenosť z ich strany. Riešim aj financovanie akadémie, aby som rozpočet ustrážil, aby všetko sedelo a držali sme sa plánu.“


Čo figuruje vo Vašich plánoch na najbližšie obdobie?

„V novom roku začneme pracovať na vytvorení skautského oddelenia, kde budeme mať na úvod dvoch skautov, ktorí budú sledovať mladé talenty. Celá filozofia akadémie je postavená na tom, že chceme sledovať hráčov z Košíc a blízkeho okolia, ale aj z celého východu. V lete budeme mať prvé prestupové obdobie, keď budeme môcť s hrdosťou povedať, že košický dorast má za sebou úvodný rok v I. lige. Chceme zabrániť, aby talentovaní chlapci z Košíc a východu odišli na stredné alebo západné Slovensko. Možno im ešte nevieme poskytnúť ideálne možnosti z pohľadu tréningových ihrísk, ale o dva roky, keď tu budeme mať vlastné tréningové centrum so šiestimi ihriskami so všetkým, čo k tomu patrí, si dovolím povedať, že tu budú vytvorené nadštandardné podmienky pre našu mládež. Chcem, aby sme v každej kategórii od U15 do U19 mali aspoň jedného reprezentanta – ak by sme mali dvoch či troch, bolo by to výborné. Podstatné je, že ideme krok za krokom. Nechcem robiť veľké vyhlásenia, kolegom v klube hovorím: pracujme poctivo, postupne krok za krokom každý deň. Chcem tu vidieť motivovaných ľudí, pre ktorých prvou myšlienkou je FC Košice a pre klub sú ochotní odovzdať maximum. Mojou úlohou je ich správne usmerniť,  povzbudzovať a motivovať. Každý musí pochopiť, že to, čo stačilo doteraz, je dnes a pre budúcnosť už málo, nároky a tempo sa zvyšujú v súlade s našimi cieľmi a ambíciami. Mňa osobne najviac motivuje rozvoj akadémie a celkovo futbalového klubu FC Košice a myšlienka posunúť našu akadémiu opäť o čosi vyššie v rámci slovenských elitných futbalových akadémií.“


Ako prebieha spolupráca medzi akadémiami DVTK a FC Košice? Je nejaké know-how od maďarského klubu, ktoré sme už v FC Košice stihli využiť?

„Vo všetkom sú maximálne nápomocní. Budeme hrať spolu prípravné zápasy, pozývajú nás na turnaje. Majú skvelý športový softvér, kde majú zaznamenané všetky tréningové jednotky, zápasy, štatistiky, videá, zranenia – úplne všetko. Ten softvér chcem doniesť do Košíc. Nechcem však, aby akadémia bola postavená len na Adamovi Gerim alebo Mirovi Guzovi, ale rozmýšľam o systéme, do ktorého keď príde nový človek, tak sa vie rýchlo zorientovať, ďalej ho zdokonaľovať a rozvíjať. Myslím si, že DVTK je pre nás vhodným partnerom a nám to výrazne pomáha v našom progrese.“


Môžeme očakávať aj spoluprácu na úrovni prvých tímov?

„Je mi ťažko sa k tomu vyjadriť, pretože ja mám na starosti akadémiu. DVTK je momentálne na prvom mieste v II. maďarskej lige a veľmi im prajeme, aby sa vrátili medzi elitu. Málokto to vie, ale DVTK je druhým najväčším športovým klubom v Maďarsku za Ferencvárosom, nakoľko zastrešujú aj basketbal, hádzanú, zápasníkov či hokejistov – mať takého strategického partnera po svojom boku je skvelé. V rámci spolupráce sa nám otvárajú možnosti ísť aj do ďalších prestížnych maďarských klubov, napríklad na stáže a workshopy. Dôležité je to aj preto, že pri kategóriách od U12 po U15 nás tu na východe až tak súperi nepreveria. Aj teraz sme cez zimnú prípravu naplánovali prípravné zápasy i s maďarskými tímami. Bude to veľmi dobrá konfrontácia a sme radi, že sa vieme dostať na medzinárodné turnaje. My tiež máme v pláne zorganizovať kvalitný medzinárodný turnaj, kde pozveme mužstvá nielen z Maďarska, ale aj z Česka, Rumunska či z Poľska.“


Čo je pre Vás veľmi dôležitým bodom, keď sa rozprávame o akadémii FC Košice?

„Asi stokrát som sa stretol s otázkou, prečo sem prišli maďarskí sponzori. Odpoveď je jednoduchá: prišli sem preto, lebo tu vidia obrovský a hlavne nevyužitý potenciál pre výber talentov – povedzme, že od Lučenca až po Čiernu nad Tisou. Nechcem, aby sme ostali len pri myšlienke, že potenciál tu je. Chcem tento potenciál maximálne využiť, preto pripravujeme aj spomínané skautské oddelenie. Chceme vedieť o každom hráčovi už vo veku, keď je pre nás zaujímavý a možno aj skôr, aby sme urobili všetko pre to, aby prišiel do akadémie FC Košice a u nás sa ďalej rozvíjal.“


Ktoré veci z pohľadu akadémie je možné zlepšiť?

Samozrejme, že nie všetky veci fungujú v klube zatiaľ super, vždy je čo zlepšovať. Jednou z vecí je aj presun hráčov z dorastu do prvého tímu, na tom musíme popracovať. Miro Guza už naznačil, že ďalším stupienkom bude juniorka. V tomto veku sa stratí najviac hráčov a my tomu chceme zabrániť. Mojou myšlienkou je naplniť to, aby to nezostalo iba pri slovách. Urobíme všetko preto, aby v priebehu 2-3 rokov odchovanci Košíc a hráči z blízkeho okolia tvorili gro kádra nášho A-mužstva. Pre košických fanúšikov to bude takisto veľká vec a dobrý impulz, že hrajú domáci hráči. Samotní mládežníci musia tiež vidieť víziu, ktorá im ukazuje, že si môžu zahrať v A-mužstve. Musia vidieť, že ich starší rovesník z akadémie ešte nedávno hral, napríklad, za mladší dorast a o tri roky neskôr je už v prvom tíme a hrá prvú ligu. Túto víziu musia mať v hlavách už od momentu, keď k nám prídu do akadémie. Zhodli sme sa na tom so športovým riaditeľom mládeže aj s akcionármi klubu. Rozprávali sme s o tom aj s pánom trénerom Vukušičom – viacerí hráči z našej U19 začnú zimnú prípravu s naším A-mužstvom, z čoho mám veľkú radosť. V blízkej budúcnosti sa budeme viac venovať individuálnemu plánu rozvoja a následne tréningu hráčov. Súvisí to aj s mojou filozofiou, že musíme produkovať takú hru a taký produkt, ktorý zaujme fanúšikov, manažérov a celkovo futbalovú verejnosť. Dostať do hláv našich detí, že kvôli nim prídu ľudia na futbal a že chcú vidieť nielen dobré mužstvo, ale aj individuality. Už nestačí, že sme organizovaní, že vieme hrať v systéme. Ľudia chcú vidieť pekné futbalové kúsky, jedinečné riešenia herných situácií, osobnosti a rozdielových hráčov – ikony klubu. Našou úlohou je, aby sme mali čo najviac Pačindov. Kolektív je samozrejme stále dôležitý, ale individuálnemu rozvoju sa budeme intenzívnejšie venovať už v nasledujúcom polroku.“


V októbri sa v klube vytvorila Rada rodičov. V čom nás posunie ďalej?

„Inicializoval to Miro Guza a ja som ho v tej myšlienke podporoval, pretože pre mňa slogan: FC Košice – viac než futbal – nie je iba prázdnym mottom. Prečo je pre nás dôležitý rodič? Rodič musí pochopiť myšlienku našej výchovy. Musí spoznať ľudí, ktorí stoja za klubom a našu filozofiu, musí sa s tým stotožniť. Nemôže sa stať, že rodič chce zasahovať do tréningového procesu, alebo určovať, čo by sa malo trénovať a akým spôsobom sa má hrať. Samozrejme, na druhej strane naši tréneri a zamestnanci klubu musia komunikovať v každej situácií priamo a pravdivo. Rada rodičov bola vytvorená aj s týmto zámerom aby „zachytila“ veci, myšlienky, podnety od rodičov a aby sme následne našli riešenie pre všetko spoločne. Chcem, aby naša budúca akadémia bola otvorenou inštitúciou a organizáciou. Budú tu môcť prísť iní tréneri na stáž, budú môcť za nami prísť rodičia a vydiskutovať si veci. Hráč sa bude iba vtedy dobre rozvíjať, keď budeme my ako klub, rodičia a škola dobre spolupracovať. Keď sa tieto faktory dobre spoja, tak hráč bude napredovať v každom smere. My chceme, aby z chlapcov boli dobrí a vzdelaní ľudia. Pri TOP skupine hráčov sme zaviedli to, že ich finančné hodnotenie je naviazané na školský priemer. Snažíme sa, aby rodičia videli, že tu sa ich deti nestratia. Futbal je na prvom mieste, no rovnako dôležité je aj vzdelanie a to, že keď chlapci skončia v akadémii a vyjdú z nej, tak aby urobili dobré meno sebe aj nám. Chceme, aby bolo zrejmé, že FC Košice je viac ako futbal.“


Akadémia FC Košice nie je iba o hráčskej zložke, ale aj o ľudskej a mentálnej. Naši mládežníci absolvujú viacero prednášok, napríklad aj o dopingu, či mentálnej stránke športovca. Načrtli ste aj tému športového psychológa.

„Pri športovej psychológie budeme spolupracovať nielen s hráčmi, ale aj s trénermi, pretože mi v rámci akadémie ešte chýba otvorená komunikácia a väčšia jednotnosť. Športový psychológ nám pripraví športový program a workshopy. Témami budú tímovosť, mentálna príprava hráča, sebahodnota a sebavedomie hráča a mnoho ďalších. V lete očakávame, že k nám príde viac hráčov z okolia. Viete si asi predstaviť, že keď príde chlapec z menšej obce do veľkého mesta, tak je preňho všetko nové, komplikované a ťažšie. Či ide o spoznanie mesta, kolektívu, zvládanie školy alebo tréningov, chceme na to pripraviť kolektív i jednotlivcov, ktorí sem prídu. My deti vnímame naozaj citlivo a ja si myslím, že našou úlohou je snažiť sa vytvoriť ideálne podmienky pre ich rozvoj, pretože až vtedy môžeme od nich niečo požadovať. Takto sa na to pozerám z pohľadu riaditeľa športovej akadémie.“


Ako oddychuje Adam Geri, keď práve nepracuje? Stihol už spoznať Košice?

„Za približne stodvadsať dní som toho veľa z Košíc nevidel. Od rána do večera som pracoval, preto som tu však prišiel. Na druhej strane Košice už poznám, neprišiel som do úplného neznáma. Mám veľmi rád prírodu, nevyhľadám zvuky veľkomesta, skôr oddychujem v prírode. Neďaleko od Košíc je vinárstvo, kde často chodím a relaxujem väčšinou sám alebo v sprievode svojej dcérky. Je tam krásne a ticho – na jar tam určite urobíme teambuilding s trénermi a kolegami z Akadémie (úsmev). Rád chodím na dlhšie prechádzky po viniciach a na túry. Futbal je niečo, čo ma v súčasnosti napĺňa, takže cez víkendy si rád pozriem zápasy naživo alebo v televízore. V poslednej dobe som však veľa času na oddych nemal, ale viem sa s tým stotožniť, nakoľko som vedel, do čoho idem. Je to teda, dcérka, príroda a vína, ktorým sa venujem vo svojom voľnom čase.“


Ktorému zahraničnému futbalovému klubu fandíte?

„Od malička som veľkým fanúšikom AC Miláno, ešte z 90. rokov, keď vyhrávali tituly, Berlusconi bol majiteľom a to mi zostalo až doteraz. Všeobecne som fanatik talianskeho futbalu, hoci asi nie každý sa vie stotožniť s ich spôsobom hry, ktorá je založená na dobrej defenzíve. Mne sa veľmi páči ich organizácia a to, ako futbal vnímajú. Stačí si pozrieť pred reprezentačným zápasom, ako jedenásť gladiátorov stojí zoradených a hrdo spievajú národnú hymnu. Takýto fanatizmus by som chcel vidieť aj od našich hráčov a trénerov. Keď sa niečo takéto podarí, budem veľmi šťastný.“


Ako ste strávili najkrajšie sviatky roka a čo Vám prinesú najbližšie dni?

„Vianoce tradične s rodinou. Teraz mám viac času čítať - čaká tu na mňa zopár kníh, pozerať filmy a oddychovať, teda klasika.“


Záverečné slovo Adama Geriho:

„V prvom rade sa chcem poďakovať všetkým spolupracovníkom, ktorí ma výborne prijali a uľahčili mi adaptáciu v klube. Našiel som tu veľmi dobrých ľudí, ktorí sú mi nápomocní a s ktorými sa nám, verím, podarí naše ciele naplniť. Chcem sa poďakovať našim akcionárom, že v tejto neľahkej dobe podporujú klub a venujú sa mu, čo nie je jednoduché.“

„Všetkým chcem popriať  všetko dobré v novom roku. Najdôležitejšie je pevné zdravie a ja verím, že sa čoskoro vidíme na novom štadióne. Pre seba si želám, aby som mal viac času a dal som si to aj za úlohu, aby som v druhom polroku spoznal každého hráča nášho klubu od U7 až po U19, aby som ich poznal po mene. Je to pre mňa veľmi dôležité.“


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI