Bod zo skalickej pôdy za bezgólovú remízu

• 31.08.2024
  • Vytlačiť

Futbalisti košického FC remizovali v stretnutí šiesteho kola Niké ligy na ihrisku Skalice 0:0 a do tabuľky si pripísali cenný bod. Žlto-modrých uvidíme najbližšie doma, ale až po reprezentačnej prestávke, keď v nedeľu 15. septembra 2024 o 18.00 hod. budú hostiť v súboji 7. kola Spartak Trnava.

Tréner Gergely Geri bol nútený urobiť zmenu predovšetkým v zložení obrannej formácie, kde potrestaného Jána Kriváka nahradil Nassim Innocenti. Zvyšok základnej zostavy ostal oproti predošlému súboju s Komárnom nezmenený. Kapitánsku pásku si pri absencii Kriváka a Gorosita navliekol na rukáv Kružliak.

Košičania nastúpili v novej sade tmavomodrých dresov a od začiatku predvádzali zodpovedný výkon predovšetkým v defenzíve. Ako prví sa pokúšali o zmenu skóre domáci, v 12. minúte si na center Krčíka z pravej strany nabehol Fábry, podarilo sa mu zakončiť, ale brankár Šípoš si poradil. Po štvrťhodine hry zahrávali rohový kop naši futbalisti, po centri Fabiša sa lopta odrazila k voľnému Innocentimu a jeho pokus vyrazil brankár Junas. V 22. minúte bol v akcii opäť skalický Krčík, skúsil šťastie z uhla, no Šípoš bol na mieste. V 33. minúte centroval Bokros z ľavej strany, Medved ale na jeho prihrávku v dobrej pozícii nedočiahol. Najväčšia šanca prvého polčasu sa zrodila v 36. minúte, po nevinne vyzerajúcej akcii sa dostal k strele domáci Leginus a jeho pokus skončil na žrdi košickej brány!

Druhé dejstvo odštartovali aktívnejšie žlto-modrí a najviac zaváňala gólom akcia Faška z 50. minúty, ktorý spätne našiel Galloviča, ale ten si loptu neprebral v šestnástke ideálne. V 55. minúte prenikol po ľavej strane Fábry, v skrumáži zachránil odkopom Bokros. V 57. minúte skúsil šťastie strelou z 20 metrov domáci Nagy, Šípoš loptu vyrazil do bezpečia. V 62. minúte pochybil pri „malej domov“ Kružliak, do krátkeho úniku sa dostal Fábry, ale Šípoš sa pri jeho strele vyznamenal. V 87. minúte najprv Šípoš zachránil pri strele zblízka z kopačky Moronga a po následnom rohovom kope sa gólman hostí zaskvel aj pri gólovej hlavičke Emmanuela! Keďže v závere sa už žiadnemu z tímov skórovať nepodarilo, súperi si rozdelili po bode.

Štatistika

Skalica - FC Košice 0:0

ŽK: Innocenti, Fabiš, Varga - Mášik, Alves, Kopas. Rozhodovali: Kružliak - Pozor, Štofík - 532 divákov.

MFK: Junas - Krčík, Hradecký, Podhorin, Černek - Mášik (82. Kopas), Nagy - Leginus (71. Emmanuel), Alves (82. Vlasko), Morong - Fábry (82.Jibril). Tréner: Pavol Majerník.

FC KOŠICE: Šípoš - Jakubko, Kružliak, Innocenti - Fabiš, Gallovič (90.+3. Takáč), Faško (76. Varga), Zsigmund, Bokros (66. Magda) - Medved, Niarchos (76. Miljanić). Tréner: Gergely Geri.

Výsledky 6. kola Niké ligy: Komárno - Michalovce 1:3 (0:1), Podbrezová - Banská Bystrica 1:1 (0:1). Nedeľa 1.9.2024: Slovan Bratislava - Žilina 0:5 (0:2), Trnava - Ružomberok 2:2 (2:1). Stretnutie Trenčín - Dunajská Streda bolo odložené na 17.9.2024.