AKADÉMIA: Sedembodový úlovok v súbojoch s popradským nováčikom

• 21.10.2024

Stretnutiami desiateho kola pokračovali zápasy najvyšších dorasteneckých súťaží. Naši zástupcovia si v konfrontácii s popradským nováčikom súťaže počínali úspešne, keď v troch stretnutiach získali sedem bodov. Tradične suverénne vyhral tím U16, ktorý Podtatrancov zdolal 4:0. Naplno bodovalo aj družstvo U17, ktoré dvomi gólmi po prestávke zvíťazilo 2:0. Remízou 1:1 sa skončil v Poprade duel U19. Budúca sobota prinesie hneď tri domáce zápasy našich tímov, o 11.00 hostí U17 rovesníkov z Podbrezovej, o 13.15 privíta rovnakého súpera celok U16, nuž a o 16.00 nastúpi U19 proti Pohroniu.

U19: Poprad - FC Košice 1:1 (0:1)

Góly: 58. Laufík - 31. Barla. ŽK: Laufik, Stuhlák, Bukovinský, Magušin - Ivan, Handlovič, Terpák, Major, Korba. Rozhodovali: Matej - Železňák, Gallik - 50 divákov.

FC KOŠICE: Poláček - Terpák, Žinčák, Handlovič (65. Halčišák) - Komárek (46. Klasovský), Ivan, Petrík (73. Major), Barla - K. Al-Zabidi (65. Szilvássy), Vavrík, Korba. Tréner: Rudolf Urban.

Rudolf Urban, tréner FC Košice U19: „V zápase sme herne dominovali, udržiavali sme vysoké tempo hry, vytvárali si gólové príležitosti a išli za víťazstvom. Strelili sme aj víťazný gól, ktorý nám rozhodcovia, pre údajné postavenie mimo hry, neuznali. Súpera sme okrem inkasovaného gólu do nebezpečných situácií nepúšťali, a tak nás remíza po takomto priebehu veľmi mrzí. Verím však, že dobrý herný výkon chlapcov povzbudí do nasledujúcich zápasov.“

U17: FC Košice - Poprad 2:0 (0:0)

Góly: 56. Renner, 80. Hasin. ŽK: Sater - Rejnič, Pitoňak, Cehula. Rozhodovali: Mati - Varga, Farkaš - 100 divákov.

FC KOŠICE: Kovalčík - Sater, Škarbek, Hasin - Vašičkanin, Džaferi (46. Hric), Goliaš (46. Renner), Rezeš (46. Rabatin) - Trnka (78.Závacký), Zsóka, Bojčík (74. Goga). Tréner: Dominik Ivanko.

Dominik Ivanko, tréner FC Košice U17: „Vedeli sme, že to nebude ľahký zápas. Prvý polčas nebol z našej strany dobrý. Strácali sme ľahké lopty, nevychádzali nám prechody a medzihra. V útočnej fáze sme neboli aktívni. Druhý polčas bol už úplne iný. Začali sme aktívne pressingom, čo nám vychádzalo. Po góle sme prebrali iniciatívu a vytvárali sme si šance. Dôležité bolo, že nás to neuspokojilo, tempo sme ešte zvyšovali. Druhý gól sme pridali po štandardnej situácií, rohovom kope a zápas sme dotiahli do víťazného konca.“

U16: FC Košice - Poprad 4:0 (3:0)

Góly:7. a 70. H. Al-Zabidi, 30. Ivan, 35. Sopko. ŽK: Saxa, Verboczi - Hamrák, Jakubčák. Rozhodovali: Varga - Mati, Farkaš - 100 divákov.

FC KOŠICE: Fedorko - Saxa (58. Zahoranský), Ivan, Majdák, Kušnierik (63. Dreveňák) - Brosztl, Ševčovič (10. Jendruš), H. Al-Zabidi - Verboczi (41. Belanský), Emini, Sopko. Tréner: Jaroslav Kolbas.

Jaroslav Kolbas, tréner FC Košice U16:Výborný vstup a celý prvý polčas z našej strany. Boli sme mimoriadne aktívni v útočnej fáze. Mali sme rýchlu a dominantnú medzihru v strednej zóne, čoho výsledkom bolo že okrem troch strelených gólov sme si dokázali vypracovať aj ďalšie príležitosti. V druhom polčase naša aktivita pokračovala, aj keď sme už nevedeli tak efektívne dotiahnuť veci vo finalizácii a škoda, že sme nevedeli streliť ďalšie góly. V obrannej fáze sme boli počas celého zápasu mimoriadne zodpovední a súpera sme len ojedinele púšťali na našu polovicu. Zápas splnil moje očakávania, či už po hernej ako aj taktickej stránke.“

Ďalšie výsledky našich mládežníckych družstiev:

U15: ŠK Lipany - FC Košice 0:6 (0:2)

Góly: Telepčák, Kolčár, Nagy, Sásfai, Straka, vlastný.

U14: Lipany - FC Košice 2:2 (1:0)

Góly: Ďurkovič, Hudák.

U13: FC Košice- ŠK Odeva Lipany 11:0 (4:0)

Góly: Urban 2, Polák 2, Imrich 1, Turczyk 1, Krajňák 1, Brenkus 1, Humeňanský 1, Onyshchuk 1, Vinter (11 m)

U12: FC Košice mix U11 / U12 - ŠK Odeva Lipany U12 7:6 (5:2)

Góly: Kovalčík, Maťaš, Dosedla 3, Perún, Vaňo

WU19: Poprad - FC Košice 0:1

Gól: Gamrátová

WU15: Poprad - FC Košice 2:7

Góly: Tokárová 2, Kušnírová 2, Takáčová, Kellyová, Majorošová.