AKADÉMIA I FC Košice U15 po výhre nad Slovanom majstrom Slovenska!

• 13.06.2024
  • Vytlačiť

Žlto-modrý výber do 15 rokov získal pre FC Košice historicky prvý titul slovenského šampióna. Aj keď belasí trikrát trafili konštrukciu brány, rozhodujúcim momentom bola gólová hlavička Michala Kušnierika zo záveru prvého polčasu.

Naši futbalisti výberu do 15 rokov sa stali majstrami Slovenska. Rozhodlo o tom ich stredajšie víťazstvo 1:0 nad Slovanom Bratislava vo finálovom súboji na ihrisku v Nemšovej. Rozhodujúci moment zápasu prišiel v druhej minúte nadstaveného času prvého dejstva, keď striedajúci Patrik Sopko vybojoval rohový kop. Ten zahrával ľavačkou Hani Al-Zabidi a loptu rotujúcu od brány poslal hlavou do siete Michal Kušnierik. Belasí predtým i potom nastrelili trikrát konštrukciu košickej brány, z toho raz v štvrtej minúte nadstaveného času, ale skóre sa už nezmenilo.

Tento žlto-modrý výber je historický prvým slovenským šampiónom v šesťročnej histórii FC Košice. Republikový primát získali suverénnym spôsobom, keď krajskú súťaž vyhrali bez prehry a v nadstavbovej časti našli premožiteľa iba dvakrát. Finálový triumf nad bratislavským Slovanom bol teda čerešničkou na torte za vydarenou sezónou. „Sme nesmierne šťastní. Každý z nás si uvedomoval dôležitosť zápasu a preto sme k finále pristúpili s veľkou zodpovednosťou. Je pravda, že sme pri troch strelách súpera mali aj šťastie, ale zopár gólových šancí sme nepremenili aj my. Hlavne v závere sezóny sme sa museli vysporiadať s chorobami, zraneniami, nešťastnými vlastnými gólmi, ale vo finále sa šťastena priklonila na našu stranu. Nič to však nemení na tom, že majstrovský titul je v správnych rukách,“ vyhlásil šťastný tréner čerstvých majstrov Slovenska Jaroslav Kolbas.

Štatistika

ŠK Slovan Bratislava - FC Košice 0:1 (0:1)

Gól: 40.+2. Kušnierik. ŽK: Ricotti, Hacker, Šimek - Bojčík, Guman, Saxa. Rozhodovali: Vaňo - Poruban, Hrenák - 112 divákov.

FC KOŠICE: Kalanin - Saxa, Ivan, Ďurko, Kušnierik - Szabo, Al-Zabidi, Brosztl, Bojčík (77. Nagy) - Emini (80. Guman), Verboczi (30. Sopko). Tréner: Jaroslav Kolbas.