AKADÉMIA I Cenný triumf U19 v Podbrezovej

• 30.09.2024
  • Vytlačiť

Počas uplynulého víkendu boli spomedzi našich dorasteneckých tímov v akcii len hráči tímu U19, ktorí dosiahli cenný trojbodový triumf v Podbrezovej, kde vyhrali 3:1. Stretnutia celkov U17 a U16 proti Horehroncom boli z dôvodu choroby preložené na 26.10.2024. Najbližšie budú naše kolektívy súperiť proti FK Pohronie, tímy U17 a U16 sa v Žiari nad Hronom predstavia v sobotu 5. októbra.

Železiarne Podbrezová - FC Košice 1:3 (0:1)

Góly: 69. Šubert - 31. Vavrík, 55. Al-Zabidi, 77. Korba. ŽK: Greško, Petic, Sekerka, Horváth - Polča, Barla, Korba, Vavrík, Ivan. Rozhodovali: Matej - Hraško, Verdžák - 100 divákov

FC KOŠICE: Kováčik - Handlovič, Žinčák, Veselý - Komárek (79. Bučko), Ivan, Polča, Barla (70. Mičian) - Al-Zabidi (70. Petrík), Vavrík, Korba (86. Halčišák). Tréner: Rudolf Urban.

Rudolf Urban, tréner FC Košice U19: „Od úvodných minút družstvo pôsobilo sebavedomo, s cieľom zvíťaziť. Aktivitou v oboch fázach hry sme dokázali najmä v prvom polčase kontrolovať hru a pripraviť si príležitosti na strelenie gólu. Chlapci dobre reagovali aj na inkasovaný gól a doviedli náročný zápas, dobrým tímovým výkonom, k víťazstvu.“

Ďalšie výsledky družstiev našej Akadémie:

U15: FC Košice - FK Humenné 3:1 (3:0)

Góly: Telepčák, Valentovič, Emini.

U14: FC Košice - FK Humenné 5:1 (2:0)

Góly: Graban 2, Vaško, Forray, Fiľo.

U13: FK Humenné - FC Košice 0:8 (0:5)

Góly: Krajňák 3, Polák 3, Vinter, Imrich.

U12: FK Humenné - FC Košice 0:23 (0:13)

Góly: Dosedla 4, Čárny 4, L. Perun 4, Herteľ 3, Markušovský 2, Šoltész 2, Bobaľ 2, Majoroš, Gužík.

FC Košice - FC Viktória Plzeň 0:1

Celkové 14. miesto na turnaji z 32 družstiev.

PZ U10: FK Galaktik U11 - FC Košice 9:10

Góly: Jablonský, Chovan, Bandžuch 2, Palenčár, Porubský, Veselovský, Onyshchuk, Dzurovčin 2.

ILUSTRAČNÉ FOTO: Šimon PAVLIŠIN