AKADÉMIA I Cenné bodové úlovky U17 a U16 s Petržalkou

• 16.09.2024

Uplynulý víkend bol poznačený výdatnými zrážkami a práve počasie prehovorilo aj do programu nášho výberu U19. Ten zápas v Bratislave proti Petržalke nehral a dohrávka je na programe v utorok 24. septembra o 11.00 hod. V obrátenom garde sa stretnutia odohrali a naši chlapci z U17 si pripísali proti Petržalke cenné víťazstvo 5:1. Tím U16 hostil lídra tabuľky a hoci prehrával už 0:2, v závere dokázal vyrovnať na konečných 2:2. Najbližším súperom našich mládežníkov bude MFK Dukla Banská Bystrica, doma sa predstaví družstvo U19, súpera spod Urpína bude hostiť v sobotu 21.9. o 11.00 hod.

U17: FC Košice - Petržalka 5:1 (2:0)

Góly: 44. a 61. Rabatin (oba z 11 m), 28. Zsóka, 89. Novotný, 90. Hajduk - 80. Krajčík. Rozhodovali: Petraššovitš - Sedlák, Papán - 30 divákov.

FC KOŠICE: Kovalčík - Sater, Škarbek, Hasin - Vašičkanin, Hric (78. Džaferi), Goliáš (67. Novotný), Zsóka (67. Hajduk), Rezeš (56. Renner) - Trnka (78. Guľa), Rabatin. Tréner: Dominik Ivanko.

Dominik Ivanko, tréner FC Košice U17: „Nebol to jednoduchý zápas, ale som rád, že chlapci podali dobrý výkon. Prvý polčas nebol z našej strany ideálny. Zo začiatku zápasu to bol boj z oboch strán a potrebovali sme ukľudniť a spresniť hru. Podarilo sa nám to po strelení gólu, kde sme sa približovali k tomu, čo sme chceli hrať. Po prestávke sa naša hra zlepšila, vychádzali nám kombinácie a dostávali sme sa do šancí. V závere sme strelili pekné góly, po pekných kombináciách. Viem, že náš herný prejav vie byť lepší, no treba uznať, že dnes to bolo ťažké. Obe družstvá chceli hrať futbal a rozhodli detaily. Chlapcom ďakujem za výkon. Pochvala patrí aj celému realizačnému tímu, ktorý odviedol počas týždňa výbornú robotu.“

U16: FC Košice - Petržalka 2:2 (0:1)

Góly: 68. Ivan (11 m), 80. Emini - 35. Straka, 43. Kostolný. ŽK: Ivan, Bojčík, Ševčovič - Lang, Šimkovič, Voštinár. Rozhodovali: Sedlák - Petraššovitš, Papán - 30 divákov.

FC KOŠICE: Kalanin - Zahoranský, Ivan, Brosztl, Dreveňák - Ševčovič, Belanský, Jendruš (55.Nagy) - Bojčík, Emini, Verboczi (78. Szalka). Tréner: Jaroslav Kolbas.

Jaroslav Kolbas, tréner FC Košice U16: „Do zápasu sme síce vstúpili aktívne, v úvode sme mali gólovú príležitosť, ale potom sme sa ťažšie presadzovali voči defenzívnemu bloku súpera. Mali sme zakončenia zo stredných vzdialeností, ale boli sme nepresní.  Chýbala mi rýchlejšia medzihra ako aj kreativita vo finálnej fáze. Urobili sme dve veľké chyby pri základní útoku, čo súper okamžite využil. V druhom polčase sme náš výkon vystupňovali a v závere zápasu sme súpera zatlačili, a dvomi gólmi sa nám podarilo vyrovnať. V samotnom závere sme sa ešte mohli tešiť z víťazstva, ale po štandardnej situácii sme nastrelili konštrukciu brány… Nebol to náš najlepší výkon, no sú aj také zápasy. Oceňujem snahu a túžbu z našej strany v závere stretnutia.“